PSG tash e sa vite eshte duke u shpallur kampion ne ligen franceze Ligue 1 dhe madje radhazi.

Qe tash e sa vite ajo eshte e drejtuar nga sheiku i quajtur Nasser Al-Khelaifi, i cili eshte nje nga miliarderet me te pasur ne bote, dhe keshtu ia ka mundesuar kryeqytetasve qe te shpenzojne pa ndalur ne çdo merkato te tramsferimeve.

Kete sezon ai arriti qe ta mbaje Neymarin ne skuader, si dhe ka bere super transfere tjera duke afruar ne ekip lojtar si: Navas, Sergio Rico, Pablo Sarabia, Idrissa Gueye dhe super sulmuesin Mauro Icardi.

Me poshte ua paraqesim formacionin e PSG-se per kete sezon:

Loading...