formacioni i ri i atletico per sezonin e ri

Skuadra e Atletico Madrid-it por fillon të duket më ndryshe në formacion dhe po merrë formë përpara sezonit të ardhshëm.

Ardhja e Marcos Llorente do të forcojë opsionet e Diego Simeone, pasi Los Rojiblancos përgatitet të fillojë para sezonit 2019/20.

Jan Oblak do të mbetet në shënjestër për të ardhmen e parashikueshme pas rinovimit deri në vitin 2023 dhe do të mbështetet nga Antonio Adan sezonin e ardhshëm.

Në mbrojtje, Saul Niguez është duke zënë vendin e majtë, Santiago Arias do të luajë në krahun e djathtë, ndërsa Jose Gimenez dhe Felipe pritet të jenë qendra e mbështetjes.

Koke ka të ngjarë të bashkohet me rekrutuesin e ri Llorente në mesfushën qendrore me Joao Felix dhe Thomas Lemar duke luajtur në krahë.

Diego Costa dhe Alvaro Morata do të përpiqen të mbushin boshllëkun e lënë nga Antoine Griezmann në drejtim të shënimit të golave nga përpara.

Ndërsa banka rezervë perbëhet nga Mario Hermoso dhe Alex Telles mbeten opsione për të forcuar mbrojtjen, ndërsa Hector Herrera mund të sigurojë një trup të mëtejshëm në qendër të mesfushës.

Me këtë fond lojtarësh dhe me mundësinë e ndonje lojtari tjetër Atletico pritet të jetë arrë e fortë për çdo rival./TeleshkronjaPost/

Loading...