Milan vs KF Feronikeli

KF Feronikeli dhe AC Milani kanë publikuar formacionet zyrtare për miqësoren historike që do të zhvillohet në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ nga ora 20:45.

Kampioni i Superligës së Kosovës do të përballet me gjigantin evropian, para fillimit të sezonit 2019/20, e që do të jetë një rast special për ta testuar formën e lojtarëve.

Kjo ndeshje do të jetë një moment i veçantë edhe për tifozët shqiptarë që do të mund ta shikojnë skuadrën e zemrës nga afër.

Formacioni startues i Feronikelit: Florian Smakiqi, Perparim Islami, Lapidar Lladrovci, Arber Prekazi, Yll Hoxha, Argjend Dabiqaj, Besmir Bojku, Astrit Fazliu, Mendurim Hoti, Carioca, Kastriot Rexha.

Formacioni startues i Milanit: G. Donnarumma; Calabria, Gabbia, Romagnoli, Rodriguez; Krunic, Biglia, Calhanoglu; Suso; Castillejo, André Silva.

Zëvendësuesit: A. Donnarumma, Soncin, Conti, Musacchio, Laxalt, Strinic, Bonaventura, Borini, Brescianini, Paquetà, Maldini, Piatek, Leao.

Ndeshjen miqësore Feronikeli – Milan do ta drejtoj gjyqtari kosovar Genc Nuza me ndihmësit Fatlum Berisha e Bujar Selimaj.

Deri më tani janë shitur mijëra bileta për këtë takim, ndërsa tifozët që nuk kanë arritur dot të sigurojnë një biletë mund ta shohin ndeshjen në RTV Dukagjini.

Loading...