Formacionet zyrtare: Starton Shaqiri, Liverpool pret Barcelonën në Anfield

Sonte nga ora 21:00, Liverpool do mundohet të shkruaj historinë ndaj Barcelonës edhe pse ka humbur 3-0 ndeshjen e parë.

Këtë do mundohet ta bëjë pa Mohamed Salah dhe Roberto Firminon e lënduar dhe pritet ta kenë mjaftë vështirë, raporton Teleshkronja Post.

Ndërsa Valverde dhe balugrana sonte janë pa Ousman Dembele dhe Rafinhan e lënduar, dhe nuk pritet të jetë ndonje problem për ta.

Mesfushori zvicran me prejardhje kosovare, Xherdan Shaqiri sonte do të startojë nga minuta e parë për Liverpool.

Formacionet zyrtare të të dy klubeve, Liverpool dhe FC Barcelona :

The Reds: Alisson, Arnold,Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Milner, Henderson, Mane, Shaqiri, Origi.

Blaugrana: Ter Stegen, Pique, Rakitic, Sergio, Coutinho, Suarez, Messi, Lenglet, Alba, Roberto, Vidal.

Ndeshja fillon nga ora 21:00 në stadiumin ku Liverpool i pëlqen të luaj, Anfield Road, ku janë bërë disa ndeshje historike./TeleshkronjaPost/

Loading...