arsenal vs real madrid

Formacionet zyrtare: Real Madrid vs Arsenal (FOTO)

Sonte ekipi i trajnerit spanjoll, Unai Emery do ti masë forcat me ekipin e francezit Zinedine Zidane në FedExField Stadium në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ndeshja ndërmjet “Topçinjëve” dhe “Të Bardhëve” fillon nga ora 01:00 sipas orës tonë lokale (CET), raporton Teleshkronja Post.

Përpos që luajnë ndërmjet vetet, Arsenali dhe Real Madridi janë afër një marrëveshje për huazimin e Dani Ceballos tek ekipi londinez.

FedExField stadium, vendi ku do të luhet miqësorja mes dy ekipeve. Foto: Arsenal.

Të dy ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin e sontë nga teknikët e respektiv.

Skema zyrtare e Real Madridit XI: Navas; Carvajal, Nacho, Ramos, Mendy; Vasquez, Kroos, Modric; Hazard, Jovic, Benzema.

Skema zyrtare e Arsenalit XI : Martines; Maitland-Niles, Chambers, Sokratis, Kolasinac, Willock, Xhaka, Mikhitaryan, Ozil, Aubameyang, Lacazzete.

Ndërkohë, Mesut Ozil sonte luan për herë të parë ndaj ish-klubit të tij Real Madridit, që prej se u bashkua me Arsenalin në verën e viti 2013 për shifren 50 milion euro./TeleshkronjaPost/

Loading...
Loading...