Derbi tjetër i kësaj jave plot futboll është mes vendit të parë dhe të dytë të Serie A-së, Napoli vs Juventus.

Bianconerët vizitojnë napoletanët stadiumin Sao Paolon në xhiron e 26 të ligës, shkruan Teleshkronja Post.

Ky takim do jetë i veqant për Ronaldon dhe trajnerin e Napolit, Carlo Ancelottin të cilët kishin punuar së bashku tek Real Madridi.

Të dyja klubet italiane kanë publikuar formacionet fillestare për sonte, ndeshje e cila filon nga ora 20:30.

NAPOLI (4-4-2): Meret; Malcuit, Maksimovic, Koulibaly, Hysaj; Callejon, Allan, Fabian, Zielinski; Insigne, Milik.

JUVENTUS (4-3-3): Szczesny; Cancelo, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro; Emre Can, Pjanic, Matuidi; Bernardeschi, Mandzukic, Ronaldo.

Loading...