Formacionet zyrtare: Leganes pret Real Madridin / Foto

Leganes pret Real Madridin të hënën natën në ndeshjen e 32 në LaLiga Santander, me Zinedine Zidane që ka vendosur të zgjedhë një formacion të fortë në ‘Butarque’.

Hera e fundit që të dy palët u takuan në Leganes, në mes të janarit, Los Pepineros fitoi 1-0 në pjesën e dytë të Copa del Rey me Martin Braithwaite duke shënuar golin e vetëm të lojës.

Los Blancos do të jetë pa të lënduarit Toni Kroos, ndërsa Thibaut Courtois, Sergio Ramos dhe Vinicius Junior, raporton Teleshkronja Post.

Arbitri do të jetë David Medie Jimenez, ndërsa Javier Alberola Rojas do të mbikëqyr dhomën VAR.

Të dy klubet kanë publikuar skemat zyrtare për ndeshje.

Formacioni zyrtarë i Leganes:

📄 ALINEACIÓN | ¡Estos son los valientes pepineros que defenderán hoy el sueño de una ciudad! #LeganésRealMadrid #LaLiga pic.twitter.com/LIUAaWIfYw— C.D. Leganés (@CDLeganes) April 15, 2019

Formacioni zyrtarë i Real Madridit:

Ndeshja fillon nga ora 21:00 në stadiumin Butarque, njëherish kjo është ndeshja e fundit e xhiros së 32 në La Liga./TeleshkronjaPost/

Loading...