Ndeshja e fundit të 1/16 të fazës së eleminimit direkt në Ligën e Kampionëve përfundon sonte, njëra nga ndeshjet është Bayern Munich – Liverpool.

Stadiumi Alianz Arena pret dy gjigantët evropian, 18 herë kampioni anglez Liverpool i shkon si mysafirë Bayern Munich sonte.

Takimi i parë në Anfield Road përfundoi pa gola 0-0, ndërsa sonte të dy ekipet kërkonjë kualifikimin tutje në fazën çerekfinale të LK.

Hummels vs Salah (GettyImages)
Hummels vs Salah (GettyImages)

Të dy ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin e sontëm i cili fillon nga ora 21:00 në Alianz Arena.

Formacionet zyrtare të dy trajnerëve, Kovac dhe Klopp :

Bayern Munich | Liverpool

 

Loading...