Atletico Madrid Real Madrid

Trajnerët e Atleticos dhe Real Madrid shkojnë në derbin e parë të sezonit me një numër vendimesh të mëdha për të marrë në lidhje me formacionet e fillimit.

Diego Simeone i detyruar të gjejë një zgjidhje për mungesën e Alvaro Morata, i cili humbet derbin shkaku i pezullimit.

Tek Real Madridi u rikthye Luka Modric, por mungojnë Marcelo dhe Isco, transmeton Teleshkronja Post.

Të dy ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin apo siç njihet botërisht derbin e Madridit të sontëm, i cili fillon nga ora 21:00

Skema zyrtare e Atletico de Madridit XI : Oblak, Trippier, Giménez, Savic, Lodi, Saúl, Koke, Thomas, Vitolo, Costa, Joao Felix.

Skema zyrtare e Real Madridit XI:

Loading...