Formacionet zyrtare: Argjentina – Venezuela / Foto

Argjentina do të luaj miqësore me Venezuelën në stadiumin “ëanda Metropolitano” të Madridit.

Pas disa muajsh pushim, Lionel Messi është rikthyer në përfaqësuese dhe do të luaj nga minuta e parë.

E veçanta e formacionit është se Scaloni ka vendosur të startoi në këtë ndeshje me tre lojtarë që kanë të njëjtin mbiemër.

Lisandro Martinez, Lautaro Martinez e Gonzalo Martines do të luajn nga minuta e parë në këtë ndeshje.

Loading...