Pas humbjes së tyre në mesjavë në garën e kupës spanjole, Real Madrid do të synojnë fitoren, pasi ndeshen kundër Sevilles në La Liga.

Real Madrid do të synojë të kthehet tek fitiorja, ata përballë kanë rivalët e Sevillas në ndeshjen e 20 të sezonit 2018-19 nëLa Liga, në Santiago Bernabeu sot, shkruan Teleshkronja Post.

Los Merengues pësoi një humbje shokuese 1-0 nga Leganes në ndeshjen e dytë të Copa Del Rey në natën e së mërkurës.

Ndërsa Real ka kaluar nëpër raundin tjetër të garës, mënyra e humbjes do të ketë dëmtuar ekipin dhe menaxheri Santiago Solari do të shpresojë për një reagim të fortë nga lojtarët e tij.

Real Madrid aktualisht është i katërt në tabelën e La Ligës, me 33 pikë nga 19 ndeshjet – dhjetë pikë më poshtë rivalëve dhe liderëve të ligës, Barcelonës. Dhe ata do të shpresojnë të ulin atë hendek poshtë dhe të lëvizin në vendin e tretë në renditje me një fitore të mundshme.

Sevilla gjithashtu hyn në lojë me presionin e humbjes 1-0 kundër Athletic Bilbao në garën e kupës dhe ka fituar vetëm një nga pesë ndeshjet e fundit në të gjitha garat.

Ekipi i Pablo Machin po zë vendin e tretë në tabelë, dhe do synojnë ta ruajnë atë pozitë.Sevilla kishte mposhtur Realin 3-0 herën e fundit që të dy klubet ishin takuar në shtator, me dy gola nga Andre Silva, së bashku me një gol nga Wissam Ben Yedder./TeleshkronjaPost/

Formacionet e mundëshme të Real Madridit dhe Sevillas :

Loading...