Formacionet e mundshme: Real Madrid vs Alaves

Real Madridi sot do ta presë Alaves në Santiago Bernabeu, me Los Blancos që shikojnë për të reduktuar hendekun në krye të 8 pikëve dhe rihapur rrugën e tyre në La Liga pasi Barcelona barazoi kundër Valencia në ndeshjen e tyre të fundit.

Los Blancos kanë një grup të vështirë të ndeshjeve që vijnë pas përplasjes së sotme duke filluar me Copa del Rey kundër rivalëve të Barcelonës, pasuar nga derbi i Madridit dhe raundi i Ligës së Kampioneve të 1/16 ndeshjeve kundër Ajax.

Solari do të duhet të mbajë yjet e tij të përshtatshme për këto ndeshje të mëdha duke zgjatur në 5 fitore rresht me një tjetër fitore ndaj Alaves, shkruan Teleshkronja Post.

Alaves ka qenë një nga surprizat e sezonit deri më tani me ekipin bask i radhitur i gjashti në tabelë me 32 pikë.

Alaves megjithëse janë të pavlerë në 3 ndeshjet e tyre të fundit dhe do të shpresojnë të thyejnë serin e humbjeve sot.

Takimi i parë mes ekipeve përfundoi me Los Blancos duke humbur 1-0 sy mysafirë në Alaves.

Formacionet e mundëshme

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Odriozola, Nacho, Ramos, Reguilon; Modric, Kroos, Casemiro; Bale, Benzema, Asensio

Alaves (4-4-2): Pacheco; Martin, Laguardia, Maripan, Duarte; Wakaso, M Garcia, Pina, Burgui; Baston, Calleri

Loading...