Humbja 7-3 e para sezonit Realit të Madridit kundër Atletico Madrid është përshkruar nga shefi i Madridit, Zinedine Zidane si “i parëndësishme”.

Ndeshja miqësore u luajt në Shtetet e Bashkuara në korrik me Los Blancos duke marrë humbjen e rëndë – në një lojë në të cilën ata në një moment kishin dërmuar 6-0 – dhe duke shkaktuar shqetësime të hershme për sezonin e ardhshëm.

Sidoqoftë, Madridi aktualisht ulet në krye të La Ligës pas gjashtë raundeve të ndeshjeve, një pikë përpara Los Rojiblancos përpara takimit të natës së së shtunës në Wanda Metropolano.

“Kjo lojë nuk është e rëndësishme për këtë lojë, ne nuk kemi parë asgjë (prej negativëve) pasi,” u tha Zidane gazetarëve të premten, cituar nga Marca.

“Ne ndjehemi se jemi në gjendje të mirë dhe ata do të ndjehen njësoj, kështu që besoj se do të jetë një lojë e mirë, por unë nuk jam i interesuar për këtë – ne kujdesemi vetëm për tre pikat.”

“Kjo lojë është si çdo tjetër në atë që ne duam të fitojmë dhe ne do të bëjmë gjithçka që mundemi për të marrë tre pikët, por e dimë se nuk do të jetë e lehtë kundër një kundërshtari shumë të fortë.”

“Lojtarët që kthehen? Do ta mësoni nesër por të gjithë lojtarët po rikuperohen dhe është një lajm pozitiv për ne, ata po kthehen në stërvitje. ”

Loading...