Sot skuadra nga kryeqyteti spanjoll fitoi me rezultat të thellë 3-0 kundër Alaves si vendas në Bernabeu.

Të tre golat u realizuan nga sulmuesit e ekipit, Benzema shënoi golin e parë Vinicius dhe Mariano mbyllën ndeshjen me 3-0, raporton Teleshkronja Post.

Një nga lojtarët më të mirë të ndeshjes, braziliani Vinicius Jr u intervistua pas ndeshjes ku i u shpreh se po ndjehet i rëndësishëm.

“Ndjehem i rëndësishëm, por jo vetëm unë, të gjithë lojtarët janë të rëndësishëm në këtë skuadër,” tha fillimisht braziliani.

“Unë luaj ku trajneri thotë se unë jam më rehatshme. Është momenti ynë më i mirë dhe ne duhet të vazhdojmë kështu,” u shpreh Vincinius Junior.

Real Madridi ndeshjen e rradhës e luan kundër Barcelonës në Camp Nou në gjysmëfinalen e parë në Copa Del Rey me 6 shkurt./TeleshkronjaPost/

Loading...