fillon mesimi 2019

Sot me datën 2 shtatorë, ka filluar mësimi në të gjitha shkollat dhe komunat e Republikës së Kosovës.

Viti akademik 2019-20 ka filluar pa ndonje problem dhe me kohë, ashtu siç dihet deri më tani nga informacionet e SBASHK-ut dhe qeverisë në detyrë.

E fillimin e vitit shkollorë e kanë uruar edhe liderët shtetërorë dhe krerët e partive politike, shkruan Gazeta Teleshkronja.

Presidenti Hashim Thaçi herët në mëngjes ka publikuar një status në rrjetin social Facebook:

Edhe kryeministri i dorëhequr, Ramush Haradinaj, ka uruar po ashtu prindërit, nxënësit dhe mësimdhënësit:

Urim pati edhe nga Kadri Veseli, ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës :

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti :

Kryetari i Nismës Social Demokrate, Fatmir Limaj :

Loading...