Bruno Fernandes

Megjithëse raportimet sugjerojnë se ai është duke shkuar për në Real Madrid, Bruno Fernandes ka zbuluar se ai pati një marrëveshje për t’u bashkuar me Tottenham Hotspur këtë verë, por Sporting CP nuk e pranoi ofertën që Spurs vendosi në tryezë.

Londinezët nuk kaluan mjaft lart në ofertën e tyre, por edhe pse ai nuk e bëri lëvizjen e tij në Premier League, ai ende ëndërron të luajë në Angli.

“Tottenham bëri disa oferta për të më firmosur”, tha Fernandes për GQ.

“Kushtet ishin të mira për mua, por Sporting nuk mendoi se oferta ishte e mjaftueshme dhe unë duhet të respektoja atë vendim.”

“Asnjëherë nuk kam kërkuar shumë. Qëllimi im ishte dhe është të luaj në Angli. Sporting dhe të gjithë të tjerët e dinë atë.”

Drejtori i Fiorentina, Daniele Prade foli të premten dhe pretendoi se lojtari kishte nënshkruar për Real Madrid për 70 milion euro, por, siç qëndron, ai është akoma një lojtar i Sporting./GazetaTeleshkronja/

Loading...