Disa lojtarë humbin kur janë në shënjestër të tifozëve kundërshtarë- por Cristiano Ronaldo me siguri nuk është njëri prej tyre.

Që në moshë të re, superylli portugez ka përdorur armiqësinë e tij si motiv shtesë për të pasur sukses.

Ai rritet në vetëbesim, duke marrë forcë nga vërshëllimet. Dhe, më shpesh nga të gjithë ai përfundon i fundit duke qeshur.

E njëjta gjë ndodhi të shtunën në mbrëmje kur Portugalia udhëtoi për në Serbi për ndeshjet e tyre të fundit kualifikuese të tyre për Euro 2020.

Çdo prekje e topit nga Ronaldo u përshëndet me klithmat e “Messi, Messi!” nga mbështetësit e Serbisë në Beograd, transmeton Teleshkronja Post.

Kjo ishte, natyrisht, një përpjekje e qëllimshme për të irrituar Ronaldon me shpresën se do ta bënte atë të luante keq. Por rezultati ishte i pashmangshëm.

Gjesti i turpshëm i fansave serb gjatë ndeshjes Serbi-Portugali për Kosovën

Ronaldo përfundoi duke shënuar golin që e bëri atë 3-1 me një gol të shkëlqyer në minutën e 80-të.

34-vjeçari u kap në pasimin e Bernardo Silva para se të godiste topin pranë portierit të Serbisë Marko Dmitrović.

Loading...