Ernesto Valverde ka zbuluar se Lionel Messi mund të humbasë ndeshjen e hapjes së La Ligës së Barcelonës kundër Athletic Bilbao të premten.

Messi, i cili u paraqit për Argjentinën në Copa America, mungoj në para sezonin e Barcelonës për shkak të pushimeve dhe lëndimit në këmbën e djathtë.

Kishte shpresa se fituesi pesë herë i Topit të Artë do të rikuperohej në kohë, por Valverde ka sugjeruar që ai do të humbasë.

Pas fitores së fundit miqësore të Barcelonës 4-0 ndaj Napolit, Valverde tha: ‘Do të më pëlqente shumë nëse Messi do të ishte me pushime, por ai është i dëmtuar.”

Ernesto Valverde thotë se është ‘e vështirë të shihet’ që Messi të luaj kundër Athletic Bilbao të premten.

“Unë do të dëshiroja që ne mund ta kemi atë këtu dhe t’i llogarisim tek ai për të premten [kundër Athletic Bilbao], por është e vështirë për tu menduar.”

Mungesa e Messit do të jetë një goditje e madhe për gjigantët Katalunas sa të kërkojnë titullin e tretë të radhazi të La Ligës.

Loading...