Është mbyllur merkato e transferimeve dhe çështja kryesore e kësaj vere kishte vetëm një emër: ‘NEYMAR’.

Megjithate, kjo çështje nuk ka mbaruar ende pasi duket se do të marr rrugëtimin drejtë Barcës ose Realit.

Mundo Deportivo thote se braziliani mund te largohet nga PSG per vetem 170 milione euro, transmeton Teleshkronja Post.

Dy ballinat kryesore të gazetave sportive katalunase:

Kjo shume nuk eshte e njejta me ate qe ka ne klauzole Neymar, por e gjitha kjo vie nga nje rregull e FIFA-s e cila me zbatimin e nenit 17, per statutin dhe transferimin e lojtareve qe nga viti 2001, lejon nje lojtar te perfundoje kontraten me nje klub me menyre te njeanshme.

Keshtu, me shume gjasa Neymarin tek PSG do ta shohim vetem deri ne Janar ose me se largu ne veren e ardhshme./GazetaTeleshkronja/

Loading...