E FUNDIT: Zidane rikthehet tek Rela Madridi deri në fund të sezonit

Lajmet dhe raportimet e fundit nga top mediat sportive botërore thonë se Zinedine Zidane po vjen tek Real Madridi deri në fund të sezonit.

Santiago Solari do të lirohet nga detyra dhe Zidane do ta zërë vendin e tij deri në përfundimin e këtij sezoni, transmeton Teleshkronja Post.

Tabloidi sportiv Belacher Report e ka bërë të ditur lajmin, gjithashtu është konfirmuar edhe nga e përditshmja spanjolle MARCA.

Klubi ka vendosur të ndahet me trajnerin aktual Santiago Solari pas një takimi në mes të bordit të drejtorëve të Real Madridit.

Zidane ka qenë gjithmonë zgjedhja e preferuar për presidentin Florentino Perez, siç tregoi MARCA javën e kaluar.

Loading...