https://teleshkronjapost.info/e-fundit-nga-marca-kylian-mbappe-nuk-do-te-rinovoje-kontraten-psg/

Super ylli i francez, Kylian Mbappe ia të bën të qartë Paris Saint-Germain se ai nuk e sheh të ardhmen e tij afatgjatë tek klubi parisien.

Pas transferimit nga Monako në vitin 2017, lojtari nuk e ndjen se i është dhënë përgjegjësi e mjaftueshme në ekip, pjesërisht për faktin se Neymar është ylli kryesorë.

Ndërsa MARCA kupton, Mbappe nuk është i prirur të ripërtërijë kontratën e tij me PSG pa marrë parasysh se sa para janë të përgatitur për ta paguar atë.

Marrëveshja e tij aktuale ende ka tre vjet për të përmbushur, por ai nuk ka ndërmend ta zgjerojë atë përtej vitit 2022, kur i skadon kontrata.

Ndërsa marrëveshja e tij ulet në vite, PSG janë vënë në një situatë gjithnjë e më të vështirë pasi përpiqen të shmangin përfundimisht duke e lënë atë të shkojë pa asgjë.

View this post on Instagram

MEMORIES 🈴🇯🇵…

A post shared by Kylian Mbappé (@k.mbappe) on

Çdo gjë tregon për atë që shitet në verën e ardhshme për një pagesë të madhe ose një vit më pas për një tarifë më të ulët.

Presidenti i PSG Nasser Al-Khelaifi ka deklaruar se Mbappe nuk është për shitje, por lojtari është ai me fuqi në këtë rast për shkak të vlerës së çmendur.

Real Madrid do të donte ta sillte Mbappe në Estadio Santiago Bernabeu, por nuk mund të ofrojë aq shumë para sa PSG do të jetë në gjendje ta lëshojë atë.

Por kjo nuk ka rëndësi për Mbappe, i cili po përpiqet më shumë për suksesin sportiv në formën e fitimit të trofeve dhe çmimeve individuale./teleshkronja/

Loading...