Përformancanat e vitit të kaluar me Kosovën dhe ekipin e Rizesporit në Turqi, Vedat Muriqi siguroj një kalim tek gjigandi turk Fenerbahce.

E kalimi aty vetëm sa e ka rritur emrin dhe vlerën e Muriqit si sulmues, ai edhe futbolli dhe golat me Kosovën, kanë zgjuar intersimin e ekipeve të mëdha.

Ekipi italian, Napoli dhe ekipi anglez Tottenham hidhen në sulm për shërbimet e sulmuesit prizrenas, shkruan Teleshkronja Post.

Mediat turke raportojnë se edhe Lazio e Fiorentina kanë shprehur interesim për t’i siguruar shërbimet e sulmuesit kosovar.

Nëse Vedati vazhdon me këso paraqitje impresive me klubin dhe kombëtaren, sigurisht se ai shumë lehtë mund të përfundoj tek një nga klubet e mëdha evropiane./GazetaTeleshkronja/

Loading...