Borussia Dortmund është rikthyer tek fitorja në Bundesligen gjermane, pas humbjes dy javë më parë ndaj Union Berlinit.

Verdhezinjtë mposhtën Bayer Leverkusen në shtëpi me rezultat të thellë 4-0, raporton Teleshkronja Post.

Golat u shënuan nga Paco Alcacer [28], Marco Reus me dy gola [51, 90] dhe mbrojtësi Raphael Guerreiro në minuten e [83].

Golat dhe rastet e ndeshjes: Dortmund Bayer 4-0 Leverkusen.

Loading...