kf feronikeli-fc prishtina super liga kosoves 2019

Dita e shtunë do të jetë dita e derbit të IPKO Superligës së Kosovës, ku në Stadiumin “Rexhep Rexhepi” të Drenasit, ballafaqohen Feronikeli dhe Prishtina.

Takimi ku do të luftohet për tri pikë deri në minutat e fundit, do të fillojë prej orës 16:00.

Shpresojmë që edhe të shtunën, ashtu si çdo herë tjetër të ketë lojë të bukur ashtu siç i takon derbit, pasi që ndeshjet e veçanta, kërkojnë gjithmonë atmosferë të veçantë.

Prishtina e ka zhvilluar vetëm një takim këtë stinor të ri të IPKO Superligës, kurse Feronikeli tashmë ka zhvilluar dy xhiro dhe kjo ndaj Prishtinës do të jetë e treta.

Të dy ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare KF Feronikeli vs FC Prishtina:

Loading...