Dëmtohet Leo Messi, njofton vet Barcelona, gjithashtu publikohet lista e të ftuarve në SHBA

Leo Messi, i cili iu bashkua stërvitjes të hënën pas pushimeve të verës, është ndalur nga stërvitja për shkak të sikletit në këmbën e djathtë.

Testet kanë treguar se ai ka një dëmtim të shkallës së parë në soleus. Në këtë mënyrë, Messi do të qëndrojë në Barcelonë për tu rikuperuar dhe nuk do të udhëtojë drejt turneut në Shtetet e Bashkuara.

Klubi katalunas më tej informon se pas testeve të tjera mejksore do të dihet se kur Messi do të jetë i disponushëm për Valverden, transmeton Teleshkronja Post.

Komunikata zyrtare nga blaugrana në Twitter :

Ndërkohë ata kanë publikuar edhe listën e lojtarëve të ftuar për udhëtimin drejtë Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ter Stegen, N. Semedo, Piqué, I. Rakitic, Sergio, Todibo, Coutinho, Arthur, Suárez, O. Dembélé, Rafinha, Neto, Lenglet , M. Wague, Griezmann, Jordi Alba, Aleñá, S. Roberto, F. De Jong, Vidal, Umtiti, Junior, Iñaki Peña (25), C. Pérez (27), Riqui Puig (28) and Abel Ruiz (29 ).

Loading...
Loading...