Shorti i hedhur sot në Europa League ka vënë Chelsean përballë ndaj befasisë më të mëdha të kësaj gare, skuadrës çeke, Slavia Prague.

Kjo përballje do të jetë interesante edhe për një arsye tjetër. David Luiz do të ketë rival futbollistin që i ngjanë më së shumti.

Bëhet fjalë për mbrojtësin e ri çek, David Kral.

20 vjeçari gjithmonë është krahasuar me mbrojtësin brazilian për dukjen dhe stilin e tij të lojës. /Indeksonline/

Loading...