ballon-dor-2018-topi-i-arte

Sot me 3 dhjetorë, do të mbahet ceremonia e Topit të Artë.

Ceremonia e Topit të Artë do të zhvillohet sot (e hënë) në Paris, raporton Teleshkronja Post.

Ky do të jetë edicioni i 63-të i Topit të Artë, ndërsa ceremoninë do ta udhëheqë legjenda e Tottenhamit, David Ginola.

Në listën më të ngushtë për ta fituar çmimin e madh janë lojtarët si, Cristiano Ronaldo, Luka Modric dhe Lionel Messi.

Koha  e ceremonisë: Dhënia e çmimit më të madh individual për një futbollist do të zhvillohet sot në ora 6:45, sipas kohës tonë lokale.

Më poshtë mund ta shikoni listën e plotë e të nominuarëve për Topin e Artë:

Sergio Aguero (Man City)

Gareth Bale (Real Madrid)

Alisson Becker (Liverpool)

Isco (Real Madrid)

Harry Kane (Tottenham)

N’Golo Kante (Chelsea)

Hugo Lloris (Tottenham)

Mario Mandzukic (Juventus)

Sadio Mane (Liverpool)

Marcelo (Real Madrid)

Karim Benzema (Real Madrid)

Edinson Cavani (PSG)

Thibaut Courtois (Real Madrid)

Cristiano Ronaldo (Juventus)

Kevin De Bruyne (Man City)

Roberto Firmino (Liverpool)

Diego Godin (Atletico Madrid)

Antoine Griezmann (Atletico Madrid)

Eden Hazard (Chelsea)

Kylian Mbappe (PSG)

Lionel Messi (Barcelona)

Luka Modric (Real Madrid)

Neymar (PSG)

Jan Oblak (Atletico Madrid)

Paul Pogba (Manchester United)

Ivan Rakitic (Barcelona)

Sergio Ramos (Real Madrid)

Mohamed Salah (Liverpool)

Luis Suarez (Barcelona)

Raphael Varane (Real Madrid).

Loading...