cristiano ronaldo dazn interview

CR7 për ndryshimin me Messin: “Kam fituar Ligën e Kampionëve me klube të ndryshme”

Cristiano Ronaldo kur u pyet për ndryshimin mes tij dhe Messit, ka thënë: “Dallimi me mua është se kam fituar Ligën e Kampionëve me klube të ndryshme. Unë kam qenë golashënuesi më i mirë në Ligën e Kampionëve gjashtë herë me radhë.”

Teleshkronja Post

Portugezi i ka bërë këto deklarata në një seri dokumentare të platformës online DAZN që u bë premierë këtë të martë, transmeton Teleshkronja Post.

Portugezi vlerëson gjithashtu lojtarin argjentinas të Barçës: “Ai është një lojtar i shkëlqyeshëm që do të mbahet mend jo vetëm për Topat e Artë, por për gjithmonë të qenit në top, vit pas viti, si unë”.

Ai gjithashtu ka falënderime për Zidane, urdhrat e të cilit ai ishte në Real Madrid: “Zidane më bëri të ndihem i veçantë. Unë e vlerësoja shumë atë si person dhe kur ai u bë trajneri im dhe e takova më mirë, u bëra edhe më tifoz i Zidane si është ai, si flet, si udhëheq ekipin dhe si më trajtoi.”

Lidhur me gjendjen e tij të formës, Ronaldo shprehet në dokumentar: “Është shumë e vështirë të ruash nivelin dhe të qëndrosh në krye. Ky trup atletik nuk bie nga qielli. Unë e them si një shaka, por është e vërtetë. Pas trofeve ka shumë punë ”.

“Kushton shumë për të ruajtur nivelin dhe për të qëndruar në majë. Ky trup atletik dhe i hollë nuk bie nga qielli”.

Përveç kësaj, sulmuesi portugez thekson: “Unë punoj së pari për të marrë çmimin për ekipin, sepse çmimet e ekipit ju fitojnë çmimet individëve”. “Ju ngriheni çdo ditë për të stërvitur me qëllimin për të marrë diçka, nuk është vetëm të ngriheni për të fituar para. Paratë nuk mungojnë, faleminderit Zotit. Unë dua të fitoj një vend në historinë e futbollit. Fito gjithnjë e më shumë,” ai thote.

“Dua të fitoj një vend në historinë e futbollit”

Cristiano bën pjesë në tre nga nëntë episodet e serialit dokumentar “The Making Off” që rishikon karrierën e Cristiano Ronaldo, Neymar Jr dhe José Mourinho./TeleshkronjaPost/

Loading...
Loading...