Courtois flet për Keylor Navas

Courtois flet për situaten e Keylor Navas

Triumfi në Abu Dhabi është suksesi i parë i Thibaut Courtois me Real Madridin dhe ish-portieri i Chelsea po kërkon të kaloj të shkuaren.

Ardhja e Courtois ka ardhur me një kosto për Keylor Navas, i cili tani lufton për minuta pavarësisht fitimit të tre titujve të Champions League një pas një, shkruan Teleshronja Post.

“Unë e respektoj atë shumë, si lojtarët e tjerë këtu që kanë fituar tre Ligat e Kampionëve”, tha Courtois pas ndeshjes.

“Nuk është mirë të jesh në stol, unë mendoj për të është e njëjtë, por e shoh atë duke punuar mirë.”

“Nuk ka një marrëdhënie të keqe, të gjithë portierë trainohen shumë.”

Jose Mourinho është lidhur me një kthim të Real Madrid, pasi belgu ka punuar dhe fitoi me të në Chelsea, foli shumë për të.

“Ai është një trajner i madh”, tha belgu.

“Kam fituar me të dhe kam shumë respekt për të dhe i uroj atij më të mirën për të ardhmen”.

Santiago Solari mori vendimin për të hequr Navas si portierin e Ligës së Kampionëve pas mbërritjes së tij, duke dhënë minuta Courtois në LaLiga Santander dhe në Evropë.

“Kur luani të mërkurën dhe të shtunën atëherë është e dobishme për një portier,” tha ai.

“Është vendimi i trajnerit dhe ai është ai që zgjedh.”

“U ndjeva mirë këtu që nga dita e parë, skam asnjë shqetësim,” tha në fund Courtois.

Ky është trofeu i parë i Courtois në sezonin e parë me mbretërit./Marca//TeleshkronjaPost/

Loading...
Loading...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.