Bayern Munich ka dhuruar spektakël në Alianz Arena, duke mposhtur bindshëm skuadrën e Mainz.

Në këtë ndeshje shkëlqeu lojtari i huazuar nga Real Madridi, James Rodriguez, i cili realizoj hat-trick.

Bayern Munich e fitoj ndeshjen me rezultat të përgjithshëm 6-0, raporton Teleshkronja Post.

Vendasit e nisën furishëm sfidën duke kaluar në epërsi pas 3 minutave lojë.Ishte sulmuesi, Robert Lewandowski, ai që realizoi për 1-0.

Për 2-0, shënoi James Rodriguez në minutën e 33’, kurse për 3-0 shënoi Kingsley Coman në atë të 39’, që doli të jetë rezultati i pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, vendasit shënuan edhe tre gola, dy i realizoi James Rodriguez, në minutat 52’ dhe 56’ për të kompletuar het-trikun, kurse për 6-0 shënoi Alphonso Davies në minutën e 70’.

Pas kësaj fitore dhe goleadë, Bayerni ka rrëmbyer pozitën e parë me pikë të barabarta me Dortmundin, por me gol-diferencë më të mirë.