N’Golo Kante është ende i dëmtuar për Chelsea pasi humbi fitoren e fundjavës së kaluar në Norwich, me Pedro gjithashtu mënjanë.

Antonio Rudiger po vazhdon rikuperimin e tij nga lëndimi por nuk do të jetë i gatshëm për të luajtur, përkundrazi vazhdon rehabilitimin e tij me një rezultat të skuadrës së Blues ‘U23 të Premten në mbrëmje.

Regjistrimi i rekordit të Sheffield United Oli McBurnie mund t’i dorëzohet fillimit të tij të parë në Ligën Premier.

Sulmuesi shënoi golin e tij të parë për klubin në humbjen ndaj Leicester fundjavën e kaluar dhe mund të shpërblehej me një vend në skuadër në Stamford Bridge, pasi ishte tërhequr në gjysmë të kohës gjatë fitores së Kupës EFL kundër Blackburn në mesjavë.

Chelsea dhe Sheffield takohen pas pak nga ora 16:00 në Stamford Bridge, raporton Teleshkronja Post.

Skemat zyrtare të dy ekipeve, Chelsea vs Sheffield :

Loading...