Statusi i lëndimit të sulmuesit të Barqës mbetet i paqartë, pasi pësoi një dëmtim tjetër kundër Villarreal të martën mbrëma.

Barcelona ka lëshuar një komunikatë për statusin e të dëmtuarit Lionel Messi, i cili do të mbetet jashtë pasi të merrte një goditje kundër Villarreal.

Messi doli nga fusha në gjysmën e takimit ndaj Villarreal për shkak të një dëmtimi në ijë, duke i dhënë fund startimit të tij të parë të sezonit.

Sulmuesi humbi katër ndeshjet e para të sezonit të Barcelonës me një problem të veçantë të pulpës, megjithëse ai e bëri rikthimin e tij përmes një paraqitje zëvendësimi 30-minutësh në një barazim 0-0 me Borussia Dortmund në Ligën e Kampionëve.

Ai gjithashtu zbriti nga pankina humbja 2-0 e Barcelonës në La Liga kundër Granada para se të pësojë dëmtimin ditën e martë, transmeton TeleshkronjaPost.

Si rezultat Messi është një dyshim për përplasjen e kësaj fundjave me Getafe ndërsa Barcelona gjithashtu ka një përplasje të Champions League me Interin në horizont.

“Lojtari i ekipit të parë Leo Messi ka një zgjatje në këmbën e majtë. Ai është i padisponueshëm dhe përparimi i tij do të përcaktojë disponueshmërinë e tij,” thuhet në deklaratë.

Kohët e fundit Messi fitoj çmimin e FIFA-s për Lojtarin më të mirë nga FIFA, duke mposhtur Virgil van Dijk dhe Cristiano Ronaldon për këtë çmim.

Sulmuesi argjentinas fitoj çmimin për herë të parë në vitin e katërt të historisë së saj, me Ronaldo që fitoi dy herë para se Luka Modric të merrte kurorën në sezonin e kaluar.

Messi shënoi 51 gola në 50 paraqitjet për fushatën e fundit në Barcelonë, ​​duke shënuar sezonin e tij të 10-të radhazi me të paktën 40 gola.

Pasi pësoi lëndimin, Messi u zëvendësua nga Ousmane Dembele i rikthyer, i cili kohët e fundit u shërua nga një dëmtim i pësuar në humbjen e sezonit të Barcelonës ndaj Athletic Bilbao në gusht.

Loading...