Real Madridi ‘turpërohet’ nga Eibar, Solari pëson humbjen e parë / VIDEO

Real Madridi i Santiago Solari u turpërua në Eibar si mysafirë në ndeshjen e xhiros së 13-të në La Liga.

Që kur erdhi në detyrë Santiago Solari, i kishte fituar katër ndeshjet, dy në La Liga, një në Ligën e Kampionëve dhe tjetrën në Copa del Rey, mirëpo sot mori humbjen e parë si trajner i madrilenëve ndaj Eibarit, raporton Teleshkronja Post.

Eibari kaloi në epërsi në minutën e 16’ me anë të Gonzalo Escalante. Ky ishte goli i vetëm gjatë pjesës së parë, kurse në të dytën u shënuan edhe dy të tjerë.

Në minutën e 52’ të ndeshjes Sergi Enrich e dyfishoi epërsinë ndaj mbretërorëve, ndërsa pesë minuta më vonë, Kike shënoi golin e tretë të skuadrës së tij, që ishte goli i fundit i ndeshjes.

Me këtë fitore Eibari është ngritur në pozitën e shtatë me 18 pikë, dy më pak se Real Madridi një pozitë më lart me 20 pikë.

Në ndeshjen e ardhshme Reali e pret në shtëpi Valencian, kurse Eibari luan si mysafir ndaj Rayo Vallecanos.

Enrich dhe Kike shokojnë Real Madridin, 3-0 në disavantazh / VIDEO

Real Madridi është shokuar përsëri edhe në fillimin e pjesës së dytë ashtu siq i ndodhi në pjesen e parë, por kësaj radhe me 2 gola per 4 minuta.

Eibar ka ngrituar epërsinë në 3-0 në shtëpinë e vet duke shokuar Real Madridin, shkruan Teleshkronja Post.

Golin e dytë e shënoi Sergio Enrich, ndërsa të tretin e shënoi Kike Casilla, kështu gjunjëzon Real Madridin.

VIDEOT E DY GOLAVE NË PJESEN E DYTË, PAS PAL :


Eibar ndëshkon Real Madridin, goli pranohet pas rishikimit të VAR / VIDEO

Real Madridi është në disavantazh pas 20 minutash në Eibar si mysafirë.

Golin e shënoi Gonzalo Escalante në minuten e 18 të takimit, por fillimisht nuk u pranua, shkruan Teleshkronja Post.

Mirpo pas rishikimit të VAR goli u pranua, ku i tërë stadiumi u hodh në festë.

VIDEO :

 

Eibar vs Real Madrid – Formacionet zyrtare / FOTO

Real Madridi do të luajë si mysafir sot ndaj Eibarit në kuadër të javës së 13-të në La Liga.

Reali aktualisht është në pozitën e gjashtë me 20 pikë, katër më pak se Barcelona në krye të tabelës, ndërsa Eibar është në vendin e 13-të me 15 pikë.

Dy ndeshjet e zhvilluar të Santiago Solarit, Reali i ka fituar dhe sot e kërkon të tretën.

Në pesë ndeshjet e fundit mes tyre, Reali i ka fituar katër prej tyre, ndërsa njëra ndeshje ka përfunduar me barazim. /Teleshkronja Post/

Eibar: Në pritje…

Real Madrid:

Torres e shpëton skuadrën e tij prej rënies nga liga, shënon golin e fitores

Fernando Torres kaloi nga klubi i fëmijëris, Atletico Madridi tek klubi japonez, Sagan Tosu në Japoni gjatë verës.

Skuadra e tij është në zonën e rrezikshme për të rënë nga liga japoneze, mirëpo kjo fitore 2-1 ndaj Yokohamas i ka dhënë shpresë për të mbetur në ligë, shkruan Teleshkronja Post.

Ish-lojtari i Liverpoolit ia dha fitoren skuadrës së tij falë golit të shënuar në minutën e 78’ për 2-1.

Ky është goli i Fernando Torres, video :

KOMUNIKATË ZYRTARE: Reagon Real Madridi pas akuzave të Football Leaks

“Football Leaks” zbuloi se Sergio Ramos është pikasur dy herë me doping dhe UEFA ka qenë në dijeni të kësaj ngjarje por nuk marrë asnjë masë ndaj tij dhe klubit të Real Madrid.

Por klubi nga qyteti mbretëror reagoi fuqishëm rreth këtij lajmi duke publikuar komunikatë zyrtare në webfaqen e klubit, shkruan Teleshkronja Post.

Në lidhje me këtë lajm të publikuar nga gazeta gjermane “Der Spiegel” klubi spanjoll u shpreh:

“Sa i përket raporteve të publikuara nga ‘Der Spiegel’ në lidhje me kapitenin tonë, Sergio Ramos, klubi dëshiron të shprehë:

1. Sergio Ramos kurrë nuk ka shkelur rregullat anti-doping.

2. UEFA kërkoi informacione specifike dhe menjëherë e mbylli rastin e përmendur, siç është zakon në raste të tilla, pas testeve të kryera nga ekspertët e Shoqatës Botërore Anti-Doping (WADA) dhe UEFA vetë.

3. Për sa i përket pjesës tjetër të përmbajtjes nga publikimi i lartpërmendur, klubi nuk do të bëjë ndonjë koment, duke pasur parasysh natyrën e qartë të paqëndrueshme të raporteve”.

Bomba e Football Leaks: Sergio Ramos ka përdorur substanca të ndaluara

Sergio Ramos ka thyer rregullat anti doping dy herë, sipas informacionit të zbuluar nga “Football Leaks”.

“Der Spiegel” publikoi lajmin duke shpjeguar se këto janë dy rastet e mundshme në të cilat kapiteni i Real Madridit ka shmangur rregullat.

Kapiteni ka dalë pozitiv në finalen e vitit 2017 në Champions League, në të cilin Real Madrid mundi Juventusin. UEFA ka arkivuar rastin. Ramos gjithashtu ka shkelur protokollin anti doping pas një ndeshje në La Liga në Malaga në prill 2018.

Qendërmbrojtësi ka rezultuar pozitiv në medikamente që janë të ndaluar në sport. Testet kanë treguar se në gjakun e tij ka patur injeksione të dexamethasone, të cilat atij i janë injektuar në gju dhe në shpatull një ditë para finales së Champions-it.

Sipas “Football Leaks”, e cila zbulon numrin e mostrës së marrë nga lojtari i Real Madridit në një laborator në Seibersdorf, Austri, 3324822. Ramos ka rezultuar pozitiv për medikament të ndaluar nga pas finales së Ligës së Kampionëve të vitit 2017, në të cilin Real Madrid mundi Juventusin Turin.

I njëjti informacion se mjeku ka pranuar se Real Madrid Ramos mori dy injeksione të dexamethasone në gju dhe supe një ditë para lojës, version që u mbështet nga UEFA.

Ideja tjetër idioteske e Perez

Luka Modric te Inter? Një marrëveshje e tillë është ende e mundur, por jo e lehtë, pothuajse e pamundur për në merkaton e janarit.

Por nëse ai do të transferohet në Milano duhet që presidenti i Real Madrid, Florentino Perez dhe CEO i Interit, Beppe Marotta të nisin bisedimet serioze për këtë operacion.

Sipas shtypit spanjoll dhe “Corriere dello Sport” në Itali, Real Madrid nuk ka ndërmend të rinovojnë kontratën me mesfushorin kroat, e cila përfundon më 30 qershor 2020.

Me vetëm një vit e gjysmë të kontratës së mbetur dhe pas tre Champions League të fituar radhazi, Modric dhe agjentët e tij pritet të paktën të ri-diskutojnë marrëveshjen e tanishme, por me sa duket nuk do të ketë absolutisht një ri-nënshkrim tjetër.

Real Madrid, në thelb, dëshiron një shitje të lojtarit në qershorin e ardhshëm për të nisur sulmin për të blerë Mbappe dhe Eriksen. Normalisht që “Los Blancos” do të kërkojnë shumë për kroatin, por Interi po studion situatën dhe në sajë të Beppe Marotta, i cili mund të merret drejtpërdrejt me Perez.

Tashmë për të parë Modric te Inter nuk është më një utopi./Teleshkronja Post

Super talenti anglez i hapur për bisedime me Real Madridin

Marcus Rashford është i hapur për tu larguar nga Manchester Unitedi në favor të një transferimi te Real Madridi.

21-vjeçari anglez është duke konsideruar të ardhmen e tij pasi ka humbur vendin e titullarit te skuadra nga Old Trafford, raporton Teleshkronja Post.

Sipas mediumit anglez The Sun, ylli i Djajve ë Kuq është i gatshëm të fillojë bisedimet për një transferim te Real Madridi.

Mbretërit thuhet se tashmë kanë bërë kontaktet e para me përfaqësuesit e Rashfordit.

Drejtuesit e klubit të madh spanjoll shpresojnë ta zbresin në Santiago Bernabeu njërin nga talentet më premtues anglez.

Edhe sulmuesi 21-vjeçar është i hapur për një transferim te Real Madridi pasi aty sheh më shumë minuta të lojës sesa te Unitedi.

Rashford është i indinjuar me situatën e tij pasi ka filluar si titullar vetëm pesë nga 12 ndeshjet e Ligës Premier këtë sezon.

Përveç anglezit, klubi mbretëror ka edhe opsione tjera në sulm si Borja Iglesias i Espanyolit dhe Maxi Gomez i Celta Vigos./ Teleshkronja Post/

Lista përfundimtare e tre të nominuarve për Topin e Artë 2018

Kështu fillojnë zërat se kush do të fitojë Topin e Artë të ardhshëm, dhe me votimin e mbyllur, të tre kandidatët e listës janë të gjithë me bazë në Madrid; Antoine Griezmann, Raphael Varane dhe Luka Modric.

Fituesi do të njoftohet në gala në Paris më 3 dhjetor, por më parë do të ketë të gjitha llojet e spekulimeve, shkruan Teleshkronja Post.

Megjithatë, është e vërtetë se të gjitha informatat që vijnë nga Futbolli i Francës tregojnë për faktin se fituesi mund të jetë nga Madridi.

Ose një lojtar nga Estadio Santiago Bernabeu ose Estadio Wanda Metropolitano do të dukej se ishte me fat.

Që nga votimi i mbyllur të premten e kaluar, Radio Europe 1 tha se Modric do të kurorëzohet fituesi para Varane dhe Mbappe, duke e lënë Griezmannin jashtë podiumit siç ndodhi në ‘The Best’ të FIFA-s.

Megjithatë, në Francë të martën, u vu re se të dërguarit e France Football do të mbërrijnë në Madrid së shpejti …

Fakti që nuk ka asnjë preferencë të qartë mes të treve do t’i jepte Modric më shumë mundësi.

Në Francë, nëse zgjedhin një nga tre, do të ishte Varane, e cila tashmë ishte më e votuar nga juria franceze për çmimin më të mirë; i formuar nga Deschamps, Lloris dhe gazetari i zgjedhur për çmimin.

Që nga fundi i Kupës Botërore, personalitete të tilla si Platini, Laurent Blanc ose presidenti i Federatës Franceze Noe Le Graet kanë zgjedhur Varane sepse besojnë se ai përmbledh shpirtin e ekipit më mirë se kushdo tjetër dhe për shkak se ai gjithashtu e mbylli sezonin me rekordin më të mirë në historinë e futbollit francez.

Përveç një surprizë të madhe, duket qartë se Ballon d’Or nuk do të dominojë më Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi. Ka ardhur koha për një emër të ri që do të shkruhet./ Teleshkronja Post/