“Zone Club” sjell një tjetër mbrëmje me Sabri Fjezullahun më 6 shkurt (Foto)

Një ndër mbrëmjet më të mëdha muzikore do të mbahet në ‘Zone Club’ me datën 6 shkurt në Prishtinë.

I ftuar do të jetë këngëtari i njohur Sabri Fejzullahu, që për dekada e ka dëshmuar se me këngët e tij është një nga artistët më të dashur dhe më të respektuar për publikun.

Muzikë e mirë, komoditet, argëtim me të ftuarin special, me pak fjalë gjithçka e menduar deri në detaje për të zbavitur publikun.

Mbrëmja fillon nga ora 21:00, dhe vazhdon deri në orët e para të mëngjesit, gjersa eventi ofron sigurinë maksimale për të pranishmit.

Për ta mbajtur në mend për shumë gjatë këtë mbrëmje do të kujdesen edhe DJ DINSANETY & DJ PAKO.

Për të ndjekur të rejat e fundit dhe informata shtesë rreth eventit, mund të njoftoheni përmes rrjeteve sociale, dhe numrave të telefonit, percjell Teleshkronja post.

Kim Kardashian pa fije turpi, poston foto nudo në Instagram

Kim Kardashian ka vazhduar serinë e fotove “hot” në profilin e saj në instagram.

Fotoja e saj më e fundit nuk ka nevojë aspak për koment, pasi në pak kohë shpërndarje ka ndezur internetin.

Ajo bënë qdo herë foto provokuese por kësaj radhe duket se pak e ka tepruar.

Për më shumë shikojeni vetë atë.


Zaimina bëhet nënë, publikon momentet emocionuese

Këngëtarja e njohur Zaimina Vasjari ka dhënë lajmin e gëzuar.

Me anë të një postimi emocionues ajo ka lajmëruar se vajza e saj Khloe ka ardhur në jetë. 

Në foto duket dora e vogëlushes dhe babait të saj. Kohët e fundit Zai ka ndarë foto nga një set fotografik i përgatitur enkas nga koha e shtatzënisë. 

Pasi ndau lajmin e shumëpritur kanë vërshuar komentet dhe urimet.

Konfirmohet: Rita Ora koncert në Kosovë më 17 shkurt

Zyrtarë të përfshirë në organizim kanë konfirmuar ditë më parë se Rita Ora performon në Kosovë me rastin e 10 vjetorit të pavarësisë së Kosovës, por kjo u kontestua nga disa media të cilat kanë hedhur dyshime për këtë performancë me që Rita më 17 shkurt zyrtarisht në agjendë ka paraparë angazhime tjera.

Sidoqoftë, është njeriu i afërt me presidentin Thaçi, Petrit Selimi, ai që në rrjetin social Twitter ka thënë se këngëtarja ka konfirmuar performancën e saj në Kosovë.

“Pop ylli kosovaro-britanik, Rita Ora, ka konfirmuar koncertin e madh për 10 vjetorin e pavarësisë së Republikës. Njerëz, vetëm kujtoni se Roma nuk është ndërtuar për një ditë. Por, sigurisht se ata kanë pasur festa të mira”, ka shkruar Selimi në Twitter.

Edhe pse Selimi nuk ka funksion zyrtar lidhur me organizimin që po e bën presidenca, ai ka përvojë në këto organizime.

Selimi ka kontribuar që emra tjerë të performojnë në vend, por nga një rol më zyrtar së pari si këshilltar i kryeministrit dhe më pas edhe si ministër i jashtëm.

Rita Ora pritet të performojë për rreth një orë më 17 shkurt, për vendin dashurinë ndaj të cilit ajo kurrë nuk e mohoi, madje e promovoi, e çka e bëri atë ambasadore nderi të Kosovës.

Aktakuzë kundër “Sasës” së “O Sa Mirë”

Aktorja e njohur e “O Sa Mirë”, Adriana Matoshi pritet që shumë shpejt të përballet me drejtësinë.

Prokuroria themelore në Gjilan ka ngritur aktakuzë ndaj aktores dhe ish-bashkëshortit të saj. Aktakuza ka të bëjë me një diskotekë në Gjilan, që është në emër të aktores.

Prokuroria pretendeon se Matoshi me bashkëshort dhe dy ortakë tjerë kanë përdorë shenjën identike të logos “Disco Club Stop” që është pronë e Fitim Rashitit. Të përfshirët në aktakuzë mohojnë pretendimet e Rashitit.

Ndërsa kjo aktakuzë ka vënë në pah edhe një detaj tjetër, aktorja Adriana Matoshi nuk e ka pranuar se ka regjistruar biznes në emrin e saj, pasi bashkëshorti i saj dhe shokët e tij nuk kanë mundur të jenë pronarë, pasi kanë pasur borxhe në ATK dhe Komunë. /Teleshkronja post/

Seldi dhe Mimoza pushime në parajsë!

Ata janë një nga çiftet më të dashur për publikun të cilët e shpallën lidhjen e tyre vetëm gjatë vitit 2017.

Por tashmë këngëtarët Seldi Qalliu dhe Mimoza Shkodra janë duke shijuar disa ditë pushimesh në Punta Cana ku janë shfaqur më të dashuruar se kurrë.

Çifti duket tamam sikur janë në muaj mjalti ndërkohë që nuk rreshtin së publikuara foto dhe video në rrjete sociale./Teleshkronja post/

Ariana publikon foto të rralla nga dasma

Edhe pse nuk është fytyrë publike, Ariana, bashkëshortja e këngëtarit të njohur Ermal Fejzullahu vazhdimisht tërheq vëmendjen e shtypit rozë me fotografitë që po publikon në rrjetin social Instagram, ku edhe ka mbi 138 mijë ndjekës.

Së fundmi, Ariana është bërë nostalgjike dhe ka publikuar në Instastory një video me fotografi nga dasma e saj. 

Ermali dhe Ariana në vitin 2008 kanë kurorëzuar dashurinë me martesë, ndërsa tani janë prindër të tre fëmijëve.

Pse Capital T nuk flet për familjen e tij, sidomos për prindërit

Reperët nuk kanë lënë gjë pa treguar e zbuluar

Bile, disa gjëra edhe i zmadhojnë shumë.

Ju pëlqen hiperbolla dhe kjo tashmë është e vërtetuar shumë herë, shkruan “Kosovarja”. Ndryshe nga shumë të tjerë, Trim Ademi, i njohur si Capital T, nuk pëlqen të tregojë shumë gjëra nga jeta private.

Këtë segment vërtet përpiqet ta mbaj privat. Nuk e dimë a ka apo jo të dashur, a ka qenë apo jo me dikë në lidhje, etj.

As nuk dimë për familjen e tij, për ndonjë vëlla a motër.

Thonë se Capo e gjithë mbështetjen e të atit, që qëndron mirë financiarisht. Por, është mëse e vërtet se edhe vetë artisti po punon e fiton mjaftë.

 Trimi asnjëherë nuk ka publikuar ndonjë foto me prindërit, siç bëjnë shumë të njohur në Kosovë dhe jo vetëm.

Alban Skënderaj habit të gjithë dhe veten…arrin rekordin e ri!

Është padyshim një nga kantautorët më të mirë të momentit dhe këtë fakt e ka dëshmuar më së miri me postimin e fundit në rrjete sociale.

Alban Skënderaj ka bërë të ditur se vetëm brenda në 1 orë janë shitur të gjitha biletat për koncertin e tij i cili do të mbahet në Pallatin e Kongreseve në datën 2 mars. 

Gjithashtu Albani ka bërë të ditur për të gjitha ata që kanë mbetur pa bileta se do të përpiqet mjaft që të realizojë edhe një datë tjetër koncerti në mënyrë që të gjithë të mund të jenë pjesë e koncertit të tij. “Te dashur miq,

Sot biletat e koncertit jane shitur ose rezervuar brenda 1 ore nga momenti qe dolen. Eshte nje kohe rekord dhe jam i surprizuar dhe pafund mirenjohes! E di qe sistemi dhe sherbimi kane patur disa probleme. 

Fluksi i vizitoreve ne ëeb ka qene i parashikueshem. Kerkoj ndjese edhe ne emer te kompanise por ky sistem u ngrit per here te pare pikerisht qe cdo kush nga kudo te kishte akses ne menyre te barabarte. 

Do i lutesha personave qe kane rezervuar biletat te prezantohen ne pikat perkatese ose tek pallati i kongreseve brenda 24 oreve pasi mbas ketij afati rezervimi anullohet. Nderkohe jam mese i ndergjegjshem qe jane ende shume personat qe kerkojne te behen pjese e ketij eventi dhe nuk kane patur mundesine te gjejne bileta. 

Atyre ju them qe po punojme forte per te realizuar me 3 mars nje nate te dyte te ketij koncerti. Ne lidhje me kete do ju njoftoj patjeter shume shpejt,”-përfundon Skënderaj në rrjete sociale./Teleshkronja/

Getin e “rrethojnë” keq Vjollcat!

Pushimet për moderatoren e njohur Marina Vjollca duket se nuk kanë përfunduar.

Këtë herë ajo ka publikuar në rrjete sociale disa foto ku shfaqet së bashku me motrën e saj Lirën, mbesat dhe Getoarin.

Por ndjekësit në rrjete sociale kanë vënë re mungesën e Luanës në këto foto. Mesa duket moderatorja e Top Channel do jetë kthyer për të vijuar me xhirimet e emisionit të saj “Shiko Kush Luan”, ndërkohë që për Marinën ende nuk dihet se kur do ta shohim në ekranin e Klan dhe me çfarë projekti.