Mozzik ft. Unikkatil – Shqiptar (VIDEO)

Është publikuar kënga e shumë pritur, Mozzik ft Unikkatil e titulluar “Shqiptar.”

Dy nga reperët më të dashur shqiptarë kanë publikuar këngën, e cila ishte paralajmëruar prej muajsh jo zyrtarisht, shkruan Teleshkronja Post.

Dëgjo këngën e re nga Mozzik dhe Unikkatil :

Martohet ‘Pajtesa’, pamje nga dasma

Ashtu edhe siç u raportua në media para disa ditësh që së shpejti ‘Pajtesa’ do martohet, ashtu ndhodhi pasi aktorja nga Kosova, Fiona Gllavica i ka dhënë fund beqarisë.

Fiona është martuar me partnerin e saj, Arbnor Pacollin, në një dasmë madhështore të organizuar në kryeqytet – Prishtinë.

‘Pajtesa’ u bë e njohur dhe shumë e dashur nga seriali më i shikuar vendor “Çka ka shpija”, Fiona ka veshur në mbrëmjen e së premtes fustanin e bardhë.

Pamje të publikuara në rrjetet sociale, kanë shfaqur momentin kur aktorja tashmë e bërë nuse futet në sallën e dasmës bashkë me bashkëshortin e saj.

Të ftuar në dasmë kanë qenë edhe kolegë të aktores, fytyra të njohur të teatrit dhe të jetës publike, transmeton Teleshkronja Post.

Fiona Gllavica përndryshe është e njohur për rolet e saj në disa shfaqje teatrale në Prishtinë, gjersa famën më të madhe e arriti në serialin “Çka ka shpija”.

Disa pamje nga dasma e Fiona Gllavicës & Arbnor Pacollit:

Fot: Instagram/Fiona Gllavica

Rikthehet Leonora Jakupi, ‘A m’ke harru’ titullohet kënga e re

Artistja dhe këngëtarja e famshme Leonora Jakupi është rikthyer prapë në skenën muzikore pas një pauze pa asnjë projekt të ri.

Kënga e re e publikuar nga Leonora titullohet ‘A m’ke harru’, e cila u postua mbrëmë në kanalin e këngëtares në YouTube.

Orkestrimi i këngës është bërë nga Irkenc Hyka, teksti i shkruar nga Endrit Mumajesi (MUMA), transmeton Teleshkronja Post.

Ndërsa për dukjen në klip janë përkujdesur Arbër Bytyqi, Albina Dyla, Kaci dhe Beauty Center Butterfly, ndërsa kënga është xhiruar nga Max Production.

Kënga është mjaft melankolike dhe ka disa ritme për stinën verore, për më tepër degjojeni këngën më poshtë, Leonora Jakupi – A m’ke harru (Official Video HD) :

Leonora edhe pse po sjellë më rrallë prodhime muzikore, mbetet një nga këngëtaret më të pëlqyera në trojet shqiptare dhe në diasporë.

‘Hazani’ pas martesës i shërben kafe burrit

Bukuroshja turke është aktorja më e dashur për publikun shqiptar nga seriali ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Aktorja e serialit “Zonja Fazilet dhe të bijat”, Deniz Baysal, do të kurorëzojë me martesë në shtator të këtij viti dashurinë me këngëtarin Baris Yurçu.

Çifi u fejua në nëntor të vitit të kaluar me një ceremoni që u mbajt në Izmir të Turqisë, transmeton Teleshkronja Post.

Mediat turke kanë bërë të ditur se çifti kishte zgjedhur Çeshmen për të mbajtur ceremoninë e dasmës së tyre , ku ishin të pranishëm rreth 400 të ftuar dhe dasma arriti vlerën 400 mijë lirave turke.

Foto e çiftit së bashku :

Foto nga fejesa e çiftit.

A e dini kush është nusja e Jagizit tek ‘Zonja Fazilet’ ?

A e dini kush është nusja e Jagizit tek ‘Zonja Fazilet’ ? Aktori dhe bukuroshi i njohur turk, Caglar Ertegul u bë shumë i famshëm jo vetëm në Turqi por edhe jashtë kufijve të saj.

Në publikun shqiptar (Kosovë, Shqipëri, Maçedoni) ai u bë shumë i njohur dhe i pëlqyer me rolin e ‘Jagizit’ në serialin shumë të njohur turk, ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Jashtë nga seriali ai është i lidhur me turken Canse Ongel dhe përveç që është i bukur vetë, ai ka për të dashur, vajzën më të bukur të Turqisë.

Foto të Caglar Etregul dhe bukuroshes turke bashkë:

Canse Ogel & Caglar Ertegul.

/teleshkronjapost.info/

Gjiko ‘ndezë’ veren me këngen e re ‘Coco Jumbo’

Reperi i famshëm kosovarë, Asdren Gjikolli ka publikuar këngë më të re për sezonin verorë.

Kënga e re nga Gjiko titullohet ‘Coco Jumbo’ dhe ka melodi ritmike, shumë e pelqyer për stinen verore.

Redbox Entertainment de BIGBANG janë përkujdesur për melodinë dhe intstrumentalin, ndërsa Valon Haziri me direktimin e klipit.

Si zakonisht teksti i këngës është shkruar nga vet reperi Gjiko, raporton Teleshkronja Post.

Pjesë nga xhirimi i videoklipit të cilën e ka publikuar Gjiko në Instagram:

View this post on Instagram

Mbasneser ndron tripi 🧜🏻‍♂️ 28.06.2019 ⏳🔥

A post shared by GJ I K O (@gjikotheflyboy) on

Kënga nuk ka mbushur ende 24 orë që nuk është publikuar dhe ka marrë mbi gjysmë milioni klikime në YouTube.

Kjo është kënga e plotë me videoklip nga Gjiko:

DJ francez dhe Dafina Zeqiri publikojnë këngën e re

Një nga këngëtaret më të njohura në trevat shqipfolëse, Dafina Zeqiri, është bërë pjesë e një tjetër bashkëpunimi me emra të huaj.

Artistja 30 vjeqare ka publikuar së fundmi këngën e saj më të re në bashkëpunim me Dj e njohur francez, DJ Hamida dhe Aymane Serhanin.

“Desole por favor”, titullohet kënga e tyre më e re, e cila është ritmike-verore që në shqip do të thotë “Më fal të lutem”.

Kënga vjen e gërshetuar në disa gjuhë: spanjisht, frëngjisht, anglisht dhe shqip, transmeton Teleshkronja Post.

Videoklipi i këngës është mjaft veror, dhe në të Dafina vjen me një paraqitje atraktive si zakonisht ka bërë në videot e saj të fundit.

Përndryshe, “La Reina” mban titullin kënga paraprake e saj, e cila gjithashtu është pritur mirë nga fansat e këngëtares duke arritur shifra të larta klikimesh në kanalin YouTube.

Kjo është kënga e re nga Dafina:

Fejohet aktorja Jennifer Lawrence, një hap më afër martesës

Aktorja e famshme botërore dhe bukuroshja 28 vjeqare Jennifer Lawrence është një hap më afër martesës.

Sipas uebsajtit amerikan Entertainment Tonight thuhet se aktorja 28-vjeçare dhe i fejuari i saj, 34-vjeçari Cooke Maroney, e festuan fejesen e tyre këtë fundjavë.

Një burim i tregon ET se festa e fejeses u zhvillua në Kështjellën e lumit në Brooklyn, Nju Jork, të shtunën dhe ishte “shumë e rastësishme”. Sipas ET, Lawrence mori me qira restorantin për natën, dhe parti filloi rreth orës 7 të mëngjesit. dhe vazhdoi deri rreth orës 11:00.

Lawrence dhe Maroney u fotografuan në qytetin e Nju Jorkut përpara fejesës së tyre dhe Lawrence dukej i bukur dhe tërheqëse në një fustan të gjatë me mëngë që shfaqte një prerje të thellë nga disenjatori L. Wells.

Ndërkohë, Maroney dukej i mprehtë në një kostum blu dhe një kravatë gri, shkruan ET, përcjellë Teleshkronja Post.


Ndërkohë, Maroney dukej i mprehtë në një kostum blu dhe një kravatë gri. (Foto: (TheImageDirect.com)

Stilistët e Lorencit, Jill Lincoln dhe Jordan Johnson, gjithashtu ndanë një fotografi të fituesit të Oscarit të qeshur, i cili shndërronte në vendosjen romantike të festës së tyre.

Lawrence dhe Maroney, një figurë e njohur e botës së artit, u fejuan në shkurt. Ata u lidhën romantikisht në fillim qershorit në vitin e kaluar.

“Romanca e Jennifer dhe Cooke është pak si një përrallë”, tha një burim për ET pas fejeses së tyre. “Ata kishin një tërheqje të menjëhershme në çastin kur u takuan dhe ne i ngacmojmë ata, ishte dashuria në shikim të parë”.

Për më shumë për Maroney, të cilin burimi i ET e përshkruan si “me këmbë në tokë”, argëtues, super social dhe një punëtor vërtet./TeleshkronjaPost/