Nëna e vërtetë e Melekut nga seriali “Nëna” (FOTO)

Seriali turk “Nëna” është seriali i cili transmetohet në Shqipëri, Kosovë e Maqedoni i cili po ndiqet dhe shikohet nga shumë persona dhe kjo sigurisht për shkak të tematikës delikate që trajton ky serial.

Ajo që preku më së shumti zemrat e publikut është vajza e vogël “Melek”, ku në serial tregohen keqtrajtimet dhe vuajtjet e saj.

“Meleku” në serialin “Nena” është pa babanë, ndërsa e ëma është martuar me një person që e urren vajzën e saj dhe e detyron të bëjë edhe punët që nuk mund t’i bëjë një fëmijë.

Megjitatë, vogëlushja në jetën e përditshme ka një familje shumë të lumtur, transmeton Teleshkronja Post.

Por keni pyetur ndonjëherë se kush është nëna saj në jetën reale!? Ajo është një grua tejet e bukur dhe atraktive.

Mine Gökyıldız, është nëna e vërtetë e Melekut e cila e admiron aktrimin e bijës së saj pavarësisht moshës së re. Nëna e vërtetë e Melekut u lind në vitin 1984, e cila shpesh ndan fotografi në rrjetet sociale.

Për më shumë shikoni fotografitë e mëposhtme.

“Meleku” me prindërit e saj.

Martohet ‘Pajtesa’, pamje nga dasma

Ashtu edhe siç u raportua në media para disa ditësh që së shpejti ‘Pajtesa’ do martohet, ashtu ndhodhi pasi aktorja nga Kosova, Fiona Gllavica i ka dhënë fund beqarisë.

Fiona është martuar me partnerin e saj, Arbnor Pacollin, në një dasmë madhështore të organizuar në kryeqytet – Prishtinë.

‘Pajtesa’ u bë e njohur dhe shumë e dashur nga seriali më i shikuar vendor “Çka ka shpija”, Fiona ka veshur në mbrëmjen e së premtes fustanin e bardhë.

Pamje të publikuara në rrjetet sociale, kanë shfaqur momentin kur aktorja tashmë e bërë nuse futet në sallën e dasmës bashkë me bashkëshortin e saj.

Të ftuar në dasmë kanë qenë edhe kolegë të aktores, fytyra të njohur të teatrit dhe të jetës publike, transmeton Teleshkronja Post.

Fiona Gllavica përndryshe është e njohur për rolet e saj në disa shfaqje teatrale në Prishtinë, gjersa famën më të madhe e arriti në serialin “Çka ka shpija”.

Disa pamje nga dasma e Fiona Gllavicës & Arbnor Pacollit:

Fot: Instagram/Fiona Gllavica

‘Hazani’ pas martesës i shërben kafe burrit

Bukuroshja turke është aktorja më e dashur për publikun shqiptar nga seriali ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Aktorja e serialit “Zonja Fazilet dhe të bijat”, Deniz Baysal, do të kurorëzojë me martesë në shtator të këtij viti dashurinë me këngëtarin Baris Yurçu.

Çifi u fejua në nëntor të vitit të kaluar me një ceremoni që u mbajt në Izmir të Turqisë, transmeton Teleshkronja Post.

Mediat turke kanë bërë të ditur se çifti kishte zgjedhur Çeshmen për të mbajtur ceremoninë e dasmës së tyre , ku ishin të pranishëm rreth 400 të ftuar dhe dasma arriti vlerën 400 mijë lirave turke.

Foto e çiftit së bashku :

Foto nga fejesa e çiftit.

A e dini kush është nusja e Jagizit tek ‘Zonja Fazilet’ ?

A e dini kush është nusja e Jagizit tek ‘Zonja Fazilet’ ? Aktori dhe bukuroshi i njohur turk, Caglar Ertegul u bë shumë i famshëm jo vetëm në Turqi por edhe jashtë kufijve të saj.

Në publikun shqiptar (Kosovë, Shqipëri, Maçedoni) ai u bë shumë i njohur dhe i pëlqyer me rolin e ‘Jagizit’ në serialin shumë të njohur turk, ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’.

Jashtë nga seriali ai është i lidhur me turken Canse Ongel dhe përveç që është i bukur vetë, ai ka për të dashur, vajzën më të bukur të Turqisë.

Foto të Caglar Etregul dhe bukuroshes turke bashkë:

Canse Ogel & Caglar Ertegul.

/teleshkronjapost.info/

E pret burgu aktoren e famshme turke

Ndiqet dhe shikohet shumë në Kosovë, por aktorja e famshme turke, Deniz Çakir, rrezikon të dënohet me 6 muaj deri në 1 vit burgim për “poshtërim publik” të disa grave.

Aktorja 37-vjeçare, e njohur në Shqipëri si Mejrem e serialit “Familja e Madhe” akuzohet se ka fyer disa gra të mbuluara në një lokal në Stamboll.

Pretendohet se ka ndodhur më 30 dhjetor të vitit 2018. Aktorja Çakir po konsumonte alkool në një lokal kur ka dyshuar se gratë e mbuluara nga tavolina ngjitur po e fotografonin.

Në debatet që pasuan u përfshinë edhe punonjësit e lokalit në Qendrën tregtare. Aty Çakir akuzohet të ketë fyer gratë e mbuluara: “Ky është shteti i Ataturkut, nuk është Arabi Saudite. Ky nuk është vendi juaj, ikni në Arabi, ikni në Iran”.

Mbi këtë akuzë prokuroria kërkon dënimin e aktores për “poshtërim publik të një pjese të popullsisë mbi baza sociale, klasore, fetare, gjinore dhe krahinore”me 6 muaj deri në 1 vit burgim.

Në dëshminë e saj, Çakir tha se gjithë jetën e saj ka qenë kundër çdo lloj forme diskriminimi, por në këtë rast kishte menduar se gratë e kishin qëllimin e keq. Fjalinë e vetme ku përmendet Arabia, ajo tha se jua kishte thënë anëtarëve në tavolinën e saj dhe jo grave.

“Edhe pijet që pimë në lokal, edhe fotografitë që shkrepim, shihen me paragjykim. Këtu nuk është Arabi, kjo është Turqia e Ataturkut”, pretendon të ketë thënë Çakir e cila hedh poshtë akuzat.

Pagat marramendëse që marrin aktorët e “Game of Thrones”

Një nga nga prodhimet filmike më të ndjekura në kohen moderne të internetit padyshim mbetet “Game of Thrones”.

Seriali “Game Of Thrones” është një nga më të ndjekurit në të gjithë botën që prej vitit 2011, shkruan Teleshkronja Post.

Momentalisht është duke u transmetuar sezoni i tetë dhe i fundit i këtij seriali, i cili ka gjeneruar shumë të ardhura për këtë produksion.

Por duket se edhe protagonistët e këtij seriali janë paguar me shuma të majme për çdo episod ku kanë qënë pjesë.

Këto janë disa nga pagesat më të larta për aktorët kryesorë të këtij seriali:

1-Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) $500,000 për episode

2-Kit Harington (Jon Snow) $500,000 për episode

3-Lena Headey (Cersei Lannister) $500,000 për episode

4-Peter Dinklage (Tyrion Lannister) $500,000 për episode

5-Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) $500,000 për episode

6-Sophie Turner (Sansa Stark) $175,000 për episode

7-Maisie Williams (Arya Stark) $175,000 për episode

8-Isaac Hempstead Wright (Bran Stark) $175,000 për episode

Në serial rivale, shoqe në jetën reale! Hazani dhe Nili argëtohen së bashku / Foto

Seriali ‘Zonja Fazilet dhe te bijat’ është një serial i cili arriti të thyejë rekorde në Turqi po ashtu edhe në ekranet shqiptare ku u ndoq mjaft shumë, shkruan Billbordi.

Në serial ishte Hazani dhe Nili dy vajzat që ishin armike të njëra-tjetrës shkaku i dashurisë që ndjenin për Sinanin djalin e pasur të familjes Egemen.

Por në jetën reale Deniz Baysal (Hazan) dhe Tugba Melis Turk (Nili) janë shoqe shumë të ngushta dhe këtë e kanë dëshmuar shumë herë duke postuar foto të ndryshme duke u argëtuar së bashku.

E fundit ishte mbrëmë ku aktorja Deniz Baysal (Hazan) në profilin e saj në Instagram ka postuar një foto bashkë me shoqen e saj të ngushtë, aktoren Tugba Melis Turk ose e njohur nga seriali si ‘Nil’, ku shihen me buzëqeshje në fytyrë dhe duke kaluar kohë të bukur sëbashku./Billbordi.net

Gruaja e ‘Kemalit’, Fahriye shfaqet me barkun e rrombullakosur

Burak Özçivit dhe Fahriye Evcen janë një çift shumë i njohur për mediat turke dhe jo vetëm.

Vitin e kaluar, çifti bëri një dasmë madhështore dhe pritet që së shpejti ato të bëhen prindër për herë të parë.

Gjatë kësaj kohe të dy aktorët kanë folur për mediat turke se si po shkon shtatzënia dhe gjithashtu kanë zbuluar dhe datën e lindjes.

Fahriye pritet që të lind me 10 prill bëjnë të ditur mediat turke.

Dhe pse pak ditë e ndajnë nga lindja aktorja është shfaqur së bashku me bashkëshortin e saj Burak Ozccivit gjatë premierës së filmit të regjisorit të njohur turk Cem Yilmaz ku duket që shkëlqen nga shtatzënia.