Bebe Rexha puth në buzë nënën e saj ne Grammy Awards (VIDEO)

Një tjetër femër shqipëtare që vodhi vëmendjen në Grammy Awards ishte edhe Bebe Rexha.

Veç paraqitjes tepër provokuese, Bebe nuk e le me kaq, shkruan Teleshkronja Post.

Ndërkohë që po jepte një intervistë gazetarja e pyet për nënën e saj , e cila dukej prapa kamerave.

Pasi këngëtarja e thirri të ëmën pranë vetes , të dyja shkëmbyen një puthje në buzë.

Duket se Bebe nuk i ka problem puthjet në buzë , ditë më parë ajo dhe Rita Ora bënë bujë duke shkëmbyer puthje në buzë me njëra-tjetrën.

për më shumë shikoni videon më poshtë:

Mommaaaa 😭😭😭 @bukierex @enews @giulianarancic

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on Jan 29, 2018 at 2:49am PST

Ushtria ruse “tregon muskujt”, ushtron në minus 30 gradë Celsius (Foto/Video)

Ushtria ruse ka demonstruar përgatitjen fizike dhe psikike gjatë një ushtrimi të realizuar në Rrethin Arktik, ku temperaturat janë ekstrem të ulëta.

Marina ruse duke dashur të dëshmojnë aftësitë e tyre luftarake kanë ushtruar në minus 30 gradë Celsius, të veshur me rroba të kamufluara me ngjyrë të bardhë me qëllim që të mos vërehen kur ecin nëpër borë, afër qytetit Murmansk në veriperëndim të Rusisë, transmeton Teleshkronja Post.

Videoja është publikuar nga Ministria ruse e Mbrojtjes me qëllim duke tentuar t’i tregojë Perëndimit, se sa e “vështirë” dinë të jetë marina e Vladimir Putinit.

Njësitet elitare shihen duke ushtruar me pushkë automatike AK-74, granatahedhës dhe eksploziv të zhytur në borë.

Murmansk, është qyteti më i madh brenda Rrethi Arktik, që ishte pozita kyçe e Bashkimit Sovjetik gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe Luftës së Ftohtë.

Kim Kardashian pa fije turpi, poston foto nudo në Instagram

Kim Kardashian ka vazhduar serinë e fotove “hot” në profilin e saj në instagram.

Fotoja e saj më e fundit nuk ka nevojë aspak për koment, pasi në pak kohë shpërndarje ka ndezur internetin.

Ajo bënë qdo herë foto provokuese por kësaj radhe duket se pak e ka tepruar.

Për më shumë shikojeni vetë atë.


Rupert Murdoch kërkon që Facebook të paguajë për lajmin e besueshëm

Njeriu i medias, Rupert Murdoch, ka kapur momentin që të kritikojë rrjetin më të madh botëror Facebook mbi rolin të tij në përhapjen e lajmit të rremë që ndikoi në zgjedhjet presidenciale në SHBA-ve dhe kërkon që të paguajë për lajme të besueshme.

Javën e kaluar, Facebook tha se do t’i vëzhgoj përdoruesit për të gjetur se cilat burime të lajmeve janë të besueshëm.

“Nëse Facebook dëshiron të njohë publikuesit e besuar, atëherë duhet t’u paguajë atyre një taksë të ngjashme me modelin e miratuar nga kompanitë kabllore”, tha Murdoch, përcjell Telegrafi.

Murdoch është një kritik i trajtimit të lajmeve nga kompanitë e teknologjisë. Në vitin 2009, ‘News Corp’ i Murdoch kishte njoftuar se do të tërhiqet nga Google dhe do të shfaqet në ‘Bing’, motori i kërkimit i Microsoft, ngase sipas tyre kompania dhe të tjetër po i ‘vjedhin’ përmbajtjet.

“Publikuesit padyshim po e rritin vlerën dhe integritetin e Facebook përmes lajmit dhe përmbajtjes së tyre, por nuk janë duke u shpërblyer në mënyrë adekuate për këto shërbime”, tha Murdoch.

Gjithashtu ai fajësoi algoritmet e Facebook dhe Google për popullarizimin e ‘burimeve të lajmeve të ndyra’./Teleshkronja Post/

Mbi 180 persona përfshihen në rrahje masive në aeroportin e Hanoverit, demonstruesit kurdë dhe pasagjerët turq shkëmbejnë grusha e shqelma (Video, +18)

Një rrahje masive ka ndodhur në një aeroport të qytetit gjerman Hanover, mes kurdëve që protestonin kundër veprimeve ushtarake të trupave turke kundër forcave kurde në Siri, dhe pasagjerëve turq, shkruan Mirror.

Kurdët që ishin mbledhur në aeroportin e Hanoverit, u sulmuan nga pasagjerët turq, transmeton Teleshkronja.

Në videon e publikuar më poshtë shfaqen protestuesit duke valëvitur flamujt dhe shkëmbyer grushta e shqelma nga një grup burrash, derisa disa prej shtizat e flamujve i përdornin si armë të ftohta.

Sipas haz.de, policia gjermane është detyruar të përdor sprej për të qetësuar dhe shpërndarë të dy palët.

Ushtria turke ka filluar sulmin e madh ajror dhe atë tokësor në pjesën veriore të Sirisë, me të vetmin qëllim që të shkatërroj forcat e milicisë kurde të njohur si YPG.

Në këtë rrahje masive në aeroportin gjerman kanë marrë pjesë afro 180 persona, dhe e gjitha filloi kur kurdët protestonin kundër veprimeve ushtarake të Turqisë në Siri, veprim ky tej mase që nervozoi qytetarët turq që ato momente gjendeshin në këtë aeroport.

E fundit: Turqia konfirmon prishjen e raportëve me Amerikën

Është jo-korrekte të diskutohet ndërtimi i një “zone të sigurisë” në koordinim me SHBA-në përpara se besimi ndërmjet Ankarasë dhe Washingtonit të rivendoset, tha Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlut Cavusoglu.

“Besimi me SHBA-në është prishur,” tha Cavusoglu, tri ditë pasi kishte biseduar me homologun e tij të SHBA-së Rex Tillerson, transmeton Periskopi.

“Derisa besimi ndërmjet këtyre dy shteteve të jetë ri-ndërtuar, do të ishte e palogjikshme të diskutohen çështje të tilla,” tha ai për “Hurriyet”, duke iu referuar sygjerimeve të Tillersonit mbi ndërtimin e një zone 30 km filluar nga kufiri me Turqinë.

“Ne nuk jemi të sigurt se cili është objektivi i SHBA-së. Para së gjithash, ne duhet të rregullojmë këtë mjedis skeptik,” shtoi Cavusoglu.

Aksidentohet vetura që transportonte paratë e kazinosë, policia detyrohet të bllokoj rrugën për t’i mbledhur paratë që binin nga qielli (Video)

Jemi mësuar të shohim duke rënë shi apo borë, por jo edhe dollarë siç ka ndodhur në Illinois të SHBA-ve.

Pas shoferi i një veture që po transportonte paratë e një kazinoje humbi kontrollin dhe u përplas me një veturë tjetër në autostradë, mijëra dollarë filluan të bien nga qielli, transmeton Teleshkronja.

Dhe pasi që paratë i përkisnin një kazinoje dhe kompania që merrej me transportimin e tyre ishte e obliguar t’i dërgojë në destinacionin e caktuar, policia është detyruar të bllokojë rrugën derisa forca të shumta të policisë ti mbledhin të gjitha që ishin shpërndarë nëpër rrugë dhe hapësirën e gjelbëruar.

Pamjet e publikuara më poshtë shfaqin momentin kur nga qielli bien dollarët sikur të ishte shi, ndërsa policët po bënin të pamundurën që t’i mbledhin të gjitha dhe të lirojnë rrugën për qarkullim.

Ish-agjentët e CIA-s gjejnë nëndetësen e Pablo Escobar me të cilën transportonte drogën (Video)

“Mbreti i drogës” Pablo Escobar kishte përdorur nëndetëset për transportimin e kokainës nga Kolumbia në Porto Riko, kurse prej atje është bartur me vetura për në SHBA.

Ish-agjentët e CIA-s kanë gjetur një nëndetëse të zhytur, për të cilën dyshohet se kishte kontrabanduar drogën e Escobarit, transmeton Teleshkronja.

Nëse nëndetësja që është gjetur i përkiste Escobarit, atëherë shumë lehtë mund të zbulohet edhe vendi ku është fshehur pasuria e Escobarit prej 70 miliardë dollarëve.

Zhytësit që dikur punonin për CIA-në, Doug Laux dhe Ben Smith janë duke kontrolluar disa lokacione në brigjet e Kolumbisë, kurse gjatë muajit të kaluar Discovery Channel kishte përcjell këta dy “gjuetarë” të shpërblimeve, duke kërkuar thesarin e Escobarit.

Por, edhe pse ish-agjentët që u zhytën afër brigjeve nuk gjetën asgjë të vlefshme, një grup entuziastësh besojnë se tërmetet dhe uraganet kanë mundur të lëvizin mbetjet e nëndetëses.

Ata shpresojnë se do ta gjejnë thesarin diku në afërsi. Pablo Escobar ka qenë shefi i kartelit Medellin, që gjatë viteve të 80-ta kishte zotuar 80 për qind të tregut të kokainës që asokohe shitej në SHBA.

Karrierën e tij kriminale e filloi si adoleshent, duke shitur dhe kontrabanduar cigare dhe duke vjedhur vetura nëpër rrugët e Medellin në Kolumbi.

Ndërsa me kontrabandimin e drogës filloi të merret gjatë viteve të 70-ta, dhe besohej se kishte 15 aeroplanë e 6 helikopterë më të cilët kontrabandonte drogën në SHBA.

Gjatë viteve të 80-ta, Pablo Escobar kishte raste kur fitonte për një javë hiq më pak se 430 milionë dollarë, ndërsa për një vit rreth 22 miliardë dollarë.

Shumicën e parave të fituara nga shitja e drogës Escobar i fshihte në vende të ndryshme. Në vitin 1989, ai ishte renditur në vendin e 7 në listën e njerëzve më të pasur në botë sipas revistës Forbes.

Ndërkaq, në Kolumbi kishte fituar epitetin e Robin Hoodit, pasi i jepte të holla të varfërve dhe u ndërtonte shtëpi të pastrehëve.

Ai është vrarë në dhjetor të vitit 1993, duke tentuar nga kulmi së bashku me truprojën e tij. Disa pretendojnë se ai ka kryer vetëvrasje, pasi ka fshehur pjesën e madhe të parave në lokacione të panjohura. Ato para edhe sot e kësaj dite nuk dihen ku janë fshehur.

Gjatë vitit 2009 janë gjetur 8 milionë dollarë të fshehura në një kompleks të ndërtuar në xhungël, ku edhe ka qenë fabrika e tij që merrej me prodhimin e kokainës.

Christian de Bouva, pronari i restorantit që në vitin 2014 bleu vilën e Escobarit në Miami për 10 milionë dollarë, beson se në oborrin e vilës ku ai jeton mund të ketë para të fshehura.

Burimi – Telegrafi.

BIK në Prizren organizon “lutjen e fitores” së Turqisë kundër kurdëve në Siri

Në organizim të Bashkësisë Islame të Kosovës dhe Kryesisë së Çështjeve Fetare të Republikës së Turqisë (Diyanet), në xhaminë ‘Sinan Pasha’ në Prizren, është kryer “lutja e fitores” në mbështetje të ushtarëve që marrin pjesë në operacionin “Dega e Ullirit”, raporton AA.

“Lutja e fitores” është kryer pas namazit të jacisë me leximin e sures El-Feth’.

Qytetarë të Prizrenit, përfaqësues të organizatave të shoqërisë civile, si dhe ushtarët turq në Kosovë, pas leximit të Kur-anit janë lutur për ushtarët që të arrijnë fitore në operacionin e nisur nga Forcat e Armatosura Turke (TSK).

Programi është udhëhequr nga Mustafa Tombaş, i cili është përfaqësues i Diyanetit dhe imam në xhaminë Sinan Pasha të Prizrenit.

Në këtë program ku kanë marrë pjesë edhe gratë, ka qenë prezente edhe ambasadorja e Turqisë në Prishtinë, Kıvılcım Kılıç dhe konsullja e përgjithshme e Turqisë në Prizren, Eylem Altunya.

Operacioni “Dega e Ullirit”, i cili është në ditën e pestë dhe realizohet në Afrin të Sirisë, është nisur nga Forcat e Armatosura të Turqisë.

Referi më i mirë në botë e ndal lojën, shkaku Ezani (Video)

Njëri nga gjyqtarët më të mirë në botën e futbollit, Mark Clattenburg ka filluar një eksperiencë të re në lindjen e mesme.

Gjyqtari anglez është transferuar në Arabinë Saudite për të ndarë drejtësi në ndeshjet e ligës arabe, transmeton Teleshkronja.

Ai në një ndeshje në Arabi ka ndalur lojën në shenjë respekti për Ezanin që kishte filluar.

Clattenburg ka qenë gjyqtar në Premierligë, ku ka drejtuar edhe shumë ndeshje ndërkombëtare.