Peshkatarët u befasuan kur panë diçka gjigante në det

Mark Watkins dhe babai i tij ishin duke peshkuar 25 milje nga Bunbury, në jug të Perth, në Australi, kur diçka misterioze në formë topi u shfaq pranë tyre.

Por pasi u afruan, ata arritën të kuptojnë se kishin të bënin vetëm me një balenë të ngordhur e me një stomak të fryrë, plot gazra.

Mark Watkins është shprehur se kurrë nuk kishte parë diçka të tillë, ndërsa kishte pyetur edhe miqtë e tij peshkatarë, por edhe për ta ishte diçka e pa hasur më parë.

Foto nga vendi i ngjarjes :

Super ”Audi” A-4 Allroad e mbushur me teknologji dhe stil

Makinat e stilit wagon, veçanërisht modelet premium, janë ndër makinat më praktike, me hapësirë dhe luksoze dhe në të njëjtën kohë ofrojnë performancë të mirë.

”Audi” A-4 Allroad i ka të gjitha këto. Për më tepër është e mbushur me teknologjinë më të fundit, gjë që pritet nga një makinë e lindur në Ingolstadt.

Modeli i vitit 2020 vjen me disa ndryshime. Por jo ndryshimet për të cilat është e njohur marka Audi, pasi ky model vjen me ndryshime në pjesën e jashtme.

Këto ndryshime janë aplikuar jo vetëm në versionin Allroad, por në të gjitha anëtaret e familjes A4.

A4 vjen me një profil anësor të modifikuar, me një vijë që i bashkohet një vijë tjetër më poshtë, dhe me skaje në pragun anësor.

Audi A4 Allroad që shihni në foto është në ngjyrën Quantum Gray, që e bën të dallohen më lehtë modifikimet që janë bërë në makinë.

Allroad është më e gjatë dhe më e ngritur se sa versioni normal A4 Avant. Ky i fundit nuk ka mbrojtjen nën trup apo prerjet harkore të gomave.

Për më tepër, A4 Allroad vjen me goma 12 mm më të mëdha, dhe me gjurmë më të gjera se sa standardi Avant.

Ky përditësim masiv i implementuar nga Audi freskon dizajnin e jashtëm, saqë disa mund të thonë që është makina e gjeneratës së ardhme dhe jo një facelift.

Do donim të thonim të njëjtën gjë për interiorin, por makina mbetet me tabletin në kryskot dhe kontrollet konvencionale për rregullimet e klimës, ndryshe nga Audit më të mëdha që kanë ekrane dytësore me prekje.

8 vjet negociata, myslimanët lejohen ta falin Bajramin në stadiumin e MetLife

Besimtarët të besimit Islam në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë lejuar më në fund të falin Namazin e Bajramit në Stadiumin Metlife në New Jersey.

Negociatat mes Bashkësisë Islame të New Jerseyt dhe zyrtarëve të stadiumit kanë zgjatur plot 8 vite, përcjellë Teleshkronja Post

Stadiumi morri një pamje të bukur dhe u stërmbush nga myslimanët që e falën namazin në barë.

Foto gjatë faljes së festës së Kurban Bajramit :

Stadiumi MetLife në New Jersey është një nga stadiumet me kapacitetin më të madhë të ulëseve në SHBA, ku janë zhvilluar ndeshje ndërmjet gjidandëve si Bayern Munich, Real Madrid, Manchester United, Barcelona dhe shummë klube të tjera./TeleshkronjaPost/

25 fakte interesante rreth avionit presidencial të SHBA-ve, “Air Force One”

Sa herë që përmendët “Air Force One”, shumëkush prej nesh di të përgjigjet me të parën se bëhet fjalë për avionin personal të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, apo siç thonë amerikanët, njeriu më i rëndësishëm në botë.

Aeroplani më i popullarizuar në botë, gjithsesi ka edhe disa sekrete, ose më saktë fakte të patreguara për publikun e gjerë. Më poshtë po ju listojmë disa prej tyre, që do t’ju lënë të befasuar:

Hapsira prej rreth 370 metrash katrorë – “Air Force One” është më shumë sesa thjesht i madh. Edhe pse konsiderohet si avion privat i “POTUS”-it, ai është një mekanizëm tejet i avancuar ajror dhe me një siguri të lartë, si të ishte një kështjellë fluturuese. Po, është mjaftueshëm i madh sa për të qenë një shtëpi, që ofron hapësira për të gjithë zyrtarët qeveritarë, gazetarët, bagazhet e cilitdo prej tyre, veçanërisht të Zonjës së Parë.

Ai është trekatësh – Ndërsa shumica e avionëve të pasagjerëve “Boeing 747” janë dykatësh, “Air Force One” ka tri të tilla. Presidenti futet në katin e dytë, ndërsa gazetarët qëndrojnë në katin e parë.

Jo një, por dy “B747” për Presidentin e SHBA – A e dinit se ekzistojnë dy avionë “Air Force One”? Epo mësojeni, nëse jo. Avioni i dytë “747-200B” zakonisht ndjek atë të parin dhe ofron mbulim rezervë. Presidenti mund të udhëtojë me cilindo prej tyre, në varësi të situatave.

Ai ka edhe një avion “sekret” të markës “Gulfstream” – Njëri prej tri avionëve presidencialë, me detyrë evakuimin e presidentit në situatë emergjente, është i llojit “Gulfstream C-20C”. Gjithsesi, edhe nëse do t’i hidhnit një sy faqes së internetit të “Air Force”, e sigurtë është se nuk do të gjeni askund të përmendur “C-20C”. Ai është njëri prej të panjohurave.

Një minispital në bord – Nëse dikush në bordin e avionit do të pësojë ndonjë dëmtim apo sëmundje të papritur, në gatishmëri është një staf i tërë mjekësor që ofron shërbime të ndryshme.

Shpejtësia e aeroplanit “Air Force One”? – “Boeing 747” është i aftë të fluturojë me shpejtësi mbi 650 milje në orë (mbi 1.000 km/h). Ai besohet të ketë fluturuar edhe më shpejt sesa 700 milje në orë (mbi 1.100 km/h) në të kaluarën.

Çfarë distance mund të përshkojë “Air Force One”? – Shumë gjatë, e marrtë dreqi! Avioni “B747” mund të përshkojë thuajse gjysmën e perimetrit të botës, falë kapacitetit tejet të lartë prej 53 mijë gallonë (gati 200 mijë litra). E siç mund ta imagjinoni, kjo e bën avionin shumë të rëndë. Një avion me kapacitet të plotë karburanti peshon mbi 362 mijë kg.

Sa lart mbi tokë mund të fluturojë “Air Force One”? – Një “Boeing 747” mund të ngjitet në lartësi tejet të larta. Po flasim për mbi 13 km e mos më shumë. Kjo do të thotë se ai mund të fluturojë rreth 3 km mbi çdo avion tjetër tregtar, apo pasagjerësh.

A është “Air Force One” rezistent ndaj një sulmi bërthamor? – Sigurisht! “Air Force One” është njëkohësisht edhe një fortesë mbrojtjeje antibërthamore. Pse dyshonit për këtë? Mos e vini në diskutim.

A mund të furnizohet me karburant në fluturim e sipër “Air Force One”? – Kjo është një pyetje qesharake, pasi padiskutim që mundet. Një tjetër avion qëndron pezull mbi “Air Force One” dhe mund ta shkurtojë distancën deri në prekjen e avionit kryesor.

Kush tjetër qëndron në “Air Force One”? – Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk është pasagjeri i vetëm që fluturon me “Air Force One”. Ai shoqërohet nga një grusht këshilltarësh, gazetarësh, pjesëtarë të shërbimeve sekrete, por edhe zyrtarësh të lartë.

Sa kuzhina ka një “Air Force One? – Stafi është i uritur? Ekzistojnë dy ambiente kuzhinash, prej nga ku mund të zgjedhësh të hash çfarë të duash brenda “Air Force One”. Ato janë aq të mëdha, saqë mund të ofronin ushqim për afro 100 njerëz njëkohësisht.

A ka kamera në bordin e “Air Force One” ?– Duhet të kthehemi në vitin 1959, kur për herë të parë avionit iu instaluan kamera në rrotat e lëvizshme të tij. Ato ishin aq të dukshme, saqë kodet e tyre mund të shquheshin nga rreth 9 km larg. Kjo u bë e mundur nga Sekretari i Shtetit, Allen Dulles, emrin e të cilit do ta merrte më pas zona aeroportuale e Ëashington D.C.

Sa telefona gjenden në bordin e “Air Force One”? – E sigurtë është se janë më shumë sesa një. Aktualisht ekzistojnë 85 telefona të disponueshëm në avion. Shumë prej tyre mund të përdoren njëkohësisht.

Cili prej presidentëve i pëlqente karamelet në bord? – Presidenti Reagan ishte tejet i fiksuar pas karameleve të vogla të ëmbla, gjatë të gjithë periudhës së tij në detyrë. Ai kërkoi që në bordin e “Air Force One” të kishte gjithnjë një shportë karamelesh “Jelly Beans”.

Cili ishte presidenti i parë që “kontrabandoi” birrat “Coors” në “Air Force One”? – Na ishte një herë një periudhë kur ju nuk mund të blinit birra “Coors” në shumicën e shteteve lindore. Të paktën nëse nuk ishit president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Presidenti Gerald Ford u sigurua enkas që të mund të kishte pijen e tij të preferuar kurdoherë që ishte në “Air Force One”, duke detyruar pjesëtarët e ekipit të tij ta “kontrabandonin” atë në bordin e anijes. Kujdesi i tij për të mos u kuptuar, gjithsesi ishte më i fshehtë sesa ai i pasardhësit të tij, Richard Nixon.

“Air Force One”, një zonë “Broçoli-Free” – Ish-presidenti George HË Bush ishte ekstremisht kundër brokolit, ndoshta edhe më shumë kundërshtues sesa ishte ndaj “mosvënies së taksave të reja”. Ai u sigurua enkas që të bënte “të paligjshme” futjen e brokolit në bordin e “Air Force One” gjatë presidencës së tij. E ndoshta ka pasur të drejtë, ku i durohet era brokolit?

I pakapshëm nga radarët – Kur njerëzit e përshkruajnë “Air Force One” si një “Shtëpi e Bardhë në fluturim”, kjo vjen për shkak se avioni është si një tank. Ai është rezistent ndaj një sulmi bërthamor, i aftë t’iu ikë gjurmimit të radarëve, e sigurisht edhe i pagjurmueshëm përgjatë fluturimit të tij.

Përgatitjet në rast sulmi terrorist – Në rast të një sulmi terrorist, “Air Force One” ofron të gjithë mbrojtjen e nevojshme për presidentin dhe ekipin e tij.

11 Shtatori i 2001-shit – Sigurisht një ditë e trazuar për të gjithë vendin. Shumë pyetje u ngritën mbi “Air Force One”, por ai mund të konsiderohet si një bunker i lëvizshëm.

Sa persona mund të ngjiten në bordin e “Air Force One”? – Deri në 70 persona mund të udhëtojnë njëkohësisht në momentin e ngritjes së tij për fluturim. Duke ditur se ai i ka të gjitha komoditetet e nevojshme, përfshi kuzhinat e ‘spitalin’, atëherë ai mund të mbajë ndoshta edhe 100 persona.

A ka “Air Force One” një mjek në bord? – Ky është një bast i fituar. “Air Force One” nuk ka vetëm një minispital në bord, por edhe një doktor në gatishmëri të plotë për të menaxhuar çdo situatë.

A ka përparësi “Air Force One” në një aeroport me trafik të rënduar? – Edhe pse “Air Force One” zakonisht i kryen udhëtimet nga aeroporte normale, tregtare, ai trajtohet shumë herë më mirë sesa avionët ku mund të ngjitemi ne, njerëzit e thjeshtë.

Hapësira ajrore përreth aeroportit bllokohet disa minuta përpara se “B747” të mbërrijë, e deri në disa minuta pas uljes së tij. Kurdoherë që të dëgjoni se presidenti i SHBA-ve do të udhëtojë drejt aeroportit të qytetit tuaj, sigurohuni të mos e lini datën e udhëtimit në të njëjtën ditë.

Barra për taksapaguesit – Kostot e mirëmbajtjes së “Air Force One” janë tejet të larta. Presidentit mund t’i kushtojë ndoshta më shumë se 250 mijë dollarë një udhëtim i shkurtër brenda Amerikës. Vetëm prodhimi i “Air Force One” ka kushtuar mbi një gjysmëmiliardi dollarë, nga të cilat 140 milionë dollarë janë paguar nga Forcat Ajrore të Shteteve të Bashkuara.

Mrekulli: Etiopia mbjellë mbi 350 milion pemë brenda 12 orësh

Etiopia mbolli më shumë se 353 milion pemë në 12 orë të hënën, që zyrtarët e saj besojnë se është një rekord botëror.

Aksioni i mbjelljes së pemëve ishte pjesë e një fushate më të gjerë ripyllëzimi të quajtur “Trashëgimia e gjelbër”, e kryesuar nga Kryeministri i vendit Abiy Ahmed.

Miliona Etiopas në të gjithë vendin ishin të ftuar të marrin pjesë në këtë sfidë dhe brenda gjashtë orëve të para, Ahmed shkroj në Twitter që ishin mbjellë rreth 150 milion pemë.

“Ne jemi në gjysmën e qëllimit tonë,” tha ai dhe inkurajoi Etiopasit “të vazhdojnë vrullin në orët e mbetura”. Pasi mbaroi periudha 12-orëshe, Kryeministri shkroj përsëri në Twitter për të njoftuar se Etiopia jo vetëm që përmbushi “qëllimin e saj kolektiv #GreenLegacy”, por e tejkaloi atë.

Janë mbjellë gjithsej 353.633.660 fidanë pemësh, minutori i vendit për inovacion dhe teknologji, Getahun Mekuria, në Twitter.

Sfida e së hënës kishte inkurajuar qytetarët në vendin e dytë më të populluar të Afrikës që të mbjellë 200 milion pemë brenda një dite. Në vitin 2017, India vendosi rekordin botëror, kur rreth 1.5 milion vullnetarë mbollën 66 milion në 12 orë.

Sipas CNN, përcjellë Teleshkronja Post, synimi i Etiopisë për tërë sezonin është edhe më i madh se ai; fushata kombëtare për mbjelljen e pemëve synon të mbjellë 4 miliardë pemë gjatë “sezonit të shirave” – ​​midis majit dhe tetorit – sipas një njoftimi të majit nga Ahmed.

Sipas Farm Africa, një organizatë që punon për përpjekjet e ripyllëzimit në Afrikën Lindore dhe duke ndihmuar fermerët jashtë varfërisë, më pak se 4% e tokës së Etiopisë është e pyllëzuar, krahasuar me rreth 30% në fund të shekullit të 19-të.

Vendi i mbyllur në tokë po vuan gjithashtu nga efektet e krizës klimatike, me degradimin e tokës, erozionin e tokës, shpyllëzimin, dhe thatësirat e përsëritura dhe përmbytjet e rënduara nga bujqësia. Tetëdhjetë përqind e popullsisë së Etiopisë varet nga bujqësia si mjet jetese.

Në vitin 2017, Etiopia iu bashkua më shumë se 20 kombeve të tjera afrikane në premtimin për të rikthyer 100 milion hektarë tokë si pjesë e Nismës për Restaurimin e Peizazhit të Pyjeve Afrikane.

Një studim i kohëve të fundit vlerësoi se rivendosja e pyjeve të humbura në botë mund të largojë dy të tretat e gjithë karbonit të ngrohjes së planetit që është në atmosferë për shkak të aktivitetit njerëzor.

Studimi, i realizuar nga studiuesit në universitetin zviceran ETH Cyrih, llogariti që mbjellja e pyjeve të degraduara në të gjithë botën mund të mbuloj rreth 205 miliardë ton karbon në total. Emetimet globale të karbonit janë rreth 10 miliardë ton në vit./TeleshkronjaPost/

Sadio Mane kthehet në fshatin e tij në Senegal për ndërtimin e shkollës prej 200 mijë funta të cilën po e financon

Pasi iu thye zemra në finalen e Kupës së Kombeve të Afrikës kundër Algjerisë, Sadio Mane u kthye në fshatin ku u rrit, për të kontrolluar se si po vijojnë punimet për ndërtimin e shkollës në të cilën ai po e financon.

Në prill të vitit të kaluar, anësori i Liverpulit, fitues i ligës së Ligës së Kampionëve, dhuroi mbi 200,000 paund, në mënyrë që brezi i ardhshëm i fëmijëve në Bambali të ketë një shkollë të re të mesme për t’u dhënë atyre mundësinë të përparojnë në jetë ashtu si ai.

Duke paguar tashmë për ndërtimin e një spitali, si dhe dhënien e parave për familjet, ish-sulmuesi i Southampton-it është i përulur si kurrë më parë dhe kurrë nuk harron se nga ka ardhur.

Kur xhaxhai i lojtarit, Sana Toure, paraqiti kontrollin në fillim të këtij viti, ai lexoi një fjalim në emër të Mane dhe tha: “Arsimi është shumë i rëndësishëm, dhe kjo do t’ju mundësojë të keni një karrierë të mirë”.

Mane është një hero absolut në vendlindjen e tij, por gjestet e tij të pabesueshme nuk janë për shfaqje. Kur The Telegraf foli për veprën e tij bamirëse në ndërtimin e një shkolle, ai kërkoi që ajo të lihej jashtë intervistës – duke shtuar “Nuk e bëj këtë për publicitet”.

27-vjeçari nuk e bën atë për vëmendje; ai e bën këtë sepse ai vërtet kujdeset për vendin ku është rritur dhe është i vetëdijshëm për kushtet e goditura nga varfëria në të cilat jetojnë shumë, transmeton Teleshkronja Post.

Si 16 vjeçarë, me prindërit e tij që nuk e lejonin që të largohej nga shkolla, Mane i kishte planifikuar gjërat- qëllimi i të cilit ishte të shkonte në Dakar, kryeqyteti i Senegalit, për të provuar më tej karrierën e tij.

“Unë përgatita gjithçka deri në minutën e fundit, duke ditur se nuk kam pasur fare para”, tha Mane për France Football në një intervistë.

“Në perëndim të diellit, u fsheha në barin e gjatë, para shtëpisë sime, dhe herët në mëngjesin tjetër, unë pastrova dhëmbët dhe nuk bëra as dush. U largova pa i thënë askujt, përveç mikut tim më të mirë.”

“Kam ecur për një kohë të gjatë për t’u takuar me një mik që më ka huazuar para për të marrë autobusin në Dakar”.

Kur ai mori pjesë në sprovat e tij të para, ai ndihej tërësisht jashtë vendit. Të rinj të tjerë qeshën me të pasi nuk kishte pajisjet e duhura.

Tash me sulmuesin e shpejt në vitin 2019 nuk qeshë askush, pasi ka arritur një nga sukseset më të mëdha në karrierë, fitimin e Ligës së Kampionëve./TeleshkronjaPost/

Pse Izraeli ka ushtrinë më të përparuar teknologjikisht në botë ?

Në vitin 1950, vetëm dy vjet pasi u themelua shteti i Izraeli, delegacioni i parë tregtar i vendit u nis për në Amerikën e Jugut.

Izraeli kishte nevojë për partnerë tregtarë. Ndryshe nga kundërshtarët e saj arabë, Izraeli nuk kishte burime natyrore për të financuar ekonominë e saj. Nuk kishte naftë apo minerale. Asgjë.

Izraelitët po përpiqeshin të shesin portokaj, majat e stufës me vajguri dhe dhëmbët e rremë. Për vendet si Argjentina, e cila e rrit portokallin e vet dhe ishte e lidhur me rrjetin elektrik, produktet ishin mjaft të padobishme.

Është e vështirë të imagjinohet se kjo është ajo që eksportonin izraelitët 67 vjet më parë. Sot, Izraeli është një superfuqi e teknologjisë së lartë dhe një nga eksportuesit kryesorë të armëve në botë me rreth 6.5 miliard dollarë në shitjet vjetore të armëve.

Që nga viti 1985, për shembull, Izraeli është eksportuesi më i madh në botë i dronëve, përgjegjës për rreth 60 për qind të tregut global, të ndjekur nga SHBA, pjesa e tregut e të cilave është nën 25 për qind. Klientët e saj janë kudo – Rusia, Koreja e Jugut, Australia, Franca, Gjermania dhe Brazili.

Në vitin 2010, pesë vende të NATO-s fluturonin me avionë izraelitë në Afganistan. Si ndodhi kjo? Si e bëri Izraeli, një shtet me 70 vite, të bëhet një superfuqi me një nga ushtritë më të avancuara teknologjikisht në botë që po ndryshon mënyrën se si luftohen luftërat moderne?

Përgjigja është një kombinim i një numri karakteristikash kombëtare unike për Izraelin.

Së pari, pavarësisht nga madhësia e vogël e Izraelit, rreth 4.5 për qind e GDP-së së saj harxhohet për kërkime dhe zhvillim, pothuajse dyfishi i mesatares së Organizatës për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim. Nga kjo shumë, rreth 30 për qind shkon tek produktet me karakter ushtarak. Për krahasim, vetëm 2 për qind e R & D gjermane dhe 17 për qind e R & D e SHBA është për ushtrinë.

Një tjetër kontribut i madh është kultura e inovacionit dhe kreativitetit në Izrael. Izraelitët janë më të gatshëm të marrin rreziqe sesa kombet e tjera. Ata e marrin këtë nga shërbimi i tyre i detyrueshëm ushtarak, gjatë të cilit ata janë ngarkuar, në një moshë të re, për të kryer misione shpesh me pasoja vdekjeprurëse.

Ndërsa 19-vjeçarët izraelitë nisin operacione prapa linjave të armikut, homologët e tyre perëndimorë mund të gjenden në sigurinë e konvikteve të tyre në kolegj.

Së fundmi, Izraeli ka qenë në një gjendje të vazhdueshme konflikti që nga fillimi i tij, duke luftuar një luftë pothuajse çdo dekadë. Ky realitet, të kesh shpatullat tuaja kundër murit, mpreh mendjen. Ajo i detyron izraelitët të jenë krijues dhe të dalin me rrugë me armë inovative për të mbijetuar.

Ky është historia e Izraelit …

Patrullat e kufijve robotikë
Guardium është pjesë e një kategorie të re të armëve robotike të njohur si Automjete pa pilot ose UGV. Izraeli është vendi i parë në botë që ka përdorur këto robota për të zëvendësuar ushtarët në misionet si patrullat kufitare.

Tashmë, Guardium UGVs janë vendosur përgjatë kufirit të Izraelit me Sirinë në veri dhe me Rripin e Gazës në jug, shkruan Teleshkronja Post.

Guardium është i bazuar në një automjet të ngjashëm me Tomcar dhe i pajisur me një gamë të sensorëve, kamerave dhe armëve. Ajo mund të drejtohet nga një ushtar i ulur në një qendër komandimi milje larg ose të marrë një rrugë të paracaktuar për patrullimin e saj, duke e bërë atë plotësisht autonome.

Përdorimi në rritje i robotëve nga Forcat e Mbrojtjes të Izraelit është pjesë e një strategjie më të madhe për të minimizuar rrezikun ndaj ushtarëve kur është e mundur. Përveç kësaj, ushtarët kërkojnë pushime, ushqim dhe ujë. E gjitha që i nevojitet robotit Guardium është një rezervuar i plotë me gaz. UGV të tjerë në përdorim nga IDF përfshijnë Segev, i cili bazohet në një kamion kamionë Ford F-350.

Duke u përballur me terroristët që përdorin tunelet për të depërtuar në Izrael nga vende të tilla si Rripin e Gazës, Izraeli po mbështet gjithashtu mbi UGV-të si gjarpërinjtë robotikë që të rrëshqasin në kalimet nëntokësore dhe selinë e armikut. Robotët pastaj do të përshkruajnë strukturat, duke u dhënë ushtarëve një pamje të saktë të një zone beteje përpara se të sulmohet vendi.

E njëjta gjë ndodh edhe në det. Kontraktori i mbrojtjes izraelite Rafael ka zhvilluar një anije patrullimi pa pilot të quajtur Mbrojtësi i cili po përdoret nga Izraeli për të mbrojtur portet e saj strategjike dhe për të patrulluar bregdetin e gjatë Mesdheut.

Programi anti-raketash Arrow

Në vitin 2000, forca ajrore izraelite mori bërthamën e saj të parë operative Arrow, duke e bërë Izraelin vendin e parë në botë me një sistem operacional që mund të shfaroste raketat armike hyrëse.

Ideja për të krijuar Shigjetën u lind në mesin e viteve 1980, pasi Presidenti i SHBA Ronald Reagan hodhi poshtë planin e Luftës së Yjeve dhe kërkoi nga aleatët e Amerikës të partnerizonte në zhvillimin e sistemeve që mund të mbronin vendin nga raketat bërthamore sovjetike.

Shigjeta ishte një ide revolucionare. Për shkak të madhësisë së vogël të Izraelit dhe mungesës së territorit, të gjitha raketat balistike të shpërndara në rajon – nga Siria, Iraku dhe Irani – mund të arrijnë diku brenda vendit dhe përbëjnë një kërcënim strategjik dhe ndoshta edhe ekzistencial. Zhvilluesit izraelitë argumentuan se kishte nevojë për një sistem që mund të shfaroste raketat armike mbi vendet fqinjë dhe të siguronte mbrojtje të përgjithshme për hebrenjtë.

Programi pati ulje dhe ngritje, por mori një shtysë të madhe në financimin pas Luftës së Parë të Gjirit në vitin 1991, kur Saddam Husseini futi 39 raketa Scud në Izrael, duke paralizuar vendin dhe duke detyruar miliona izraelitë të fshehen në strehimore të bombave me maska ​​të gazit.

Shigjeta ishte vetëm fillimi. Sot, Izraeli ka Arrow, i financuar pjesërisht nga Shtetet e Bashkuara, për të kapur raketat balistike me rreze të gjatë, Slingin e Davidit për të kapur raketa me rreze të mesme dhe raketa të lundrimit, si dhe Hekuri i Djegës, i cili ka kapur qindra Raketat Katyusha lëshuan nga Rripin e Gazës në vitet e fundit.

Izraeli është i vetmi vend në botë që ka përdorur sistemet e mbrojtjes nga raketat në kohë lufte. Këto sisteme bëjnë më shumë se vetëm shpëtimin e jetës. Ata gjithashtu i japin udhëheqjes së vendit “manovrueshmërinë diplomatike”, mundësinë për të menduar dhe strategizuar përpara hakmarrjes kundër sulmeve me raketa.

Ndërkohë që vendet e tjera kanë investuar edhe në mbrojtjen kundër raketave, askush nuk ka krijuar një arkitekturë shumë-shtresore si Izraeli.

Mini satelitë spiunë

Në vitin 1988, Izraeli lansoj satelitin e tij të parë spiun në hapësirë, duke fituar anëtarësim në klubin ekskluziv të vetëm tetë vendeve me aftësi të pavarura për lëshimin e satelitit.

Që nga fillimi, ka pasur ata që dyshuan se Izraeli ishte i aftë të zhvillonte, ndërtonte dhe lançonte satelitin e vet, por në afro 30 vjet që nga ajo ditë, ajo është rritur në një superfuqi satelitore, që tani operon tetë satelitë spiunë të ndryshëm në hapësirë.

Kjo është një aftësi kritike duke pasur parasysh kërcënimet që përballet Izraeli nga vendet si Irani, të cilat ende dyshohen se po planifikonin një ditë për të ndërtuar një armë bërthamore.

Izraeli është larguar nga ndërtimi i satelitëve të mëdhenj dhe në vend të tyre ata po ndërtojnë ato që njihen si “mini satelitë”, të cilët peshojnë rreth 300 kilogramë në krahasim me satelitët 25 tonë të Amerikës.

Sateliti spiun i Izraelit është i ndarë në dy kategori.

Shumica e satelitëve të Izraelit vijnë me kamera të avancuara me rezolucion të lartë si Ofek-9, të nisur në 2010, të cilat mund të dallojnë objekte të vogla deri në 50 centimetra nga qindra kilometra larg.

Kategoria tjetër e satelitëve të Izraelit njihen si TecSar. Këto satelitë përdorin një sensor hapjeje sintetike, në thelb një sistem radari që mund të krijojë imazhe me rezolucion të lartë pothuajse në të njëjtën cilësi si një kamerë e rregullt.

Avantazhi që kjo teknologji i ofron Izraelit është e jashtëzakonshme. Një aparat fotografik nuk mund të shohë përmes reve ose mjegullës, por radarët mund të punojnë në të gjitha kushtet e motit dhe mund të shohin edhe përmes rrjetave. Çfarë do të thotë kjo është se Izraeli ka aftësinë për të gjetur armiqtë e saj dhe për të mbledhur informacion në të gjitha kohët e ditës dhe përmes shiut, mjegullës apo reve.

Suksesi i Izraelit në zhvillimin e satelitëve të artit ka kapur vëmendjen e botës. Në vitin 2005, francezët hynë në një partneritet strategjik me një kompani izraelite për të zhvilluar një satelit dhe në 2012, Italia urdhëroi një satelit zbulues, duke paguar 182 milionë dollarë. Singapori dhe India gjithashtu thuhet se blejnë satelitë izraelitë gjatë viteve.

Dronët

Ajo është përmendur në Izrael si “dronë që mund të arrijë Iranin”. Heron TP është makina ajrore më e madhe ajrore e Izraelit me një krah me krahë prej 26 metrash, njësoj si një avion Boeing 737. Ajo mund të qëndrojë në ajër për 24 orë dhe të mbajë një ngarkesë 1 ton.

Ndërsa Izraeli nuk e pranon haptazi atë, TP Heron besohet të jetë gjithashtu në gjendje të lëshojë raketa ajrore në sipërfaqe.

Izraeli ishte vendi i parë në botë për të operuar avionë në operacione luftarake. Përdorimi i saj i parë i drones ishte në vitin 1969, kur Forcat Mbrojtëse të Izraelit fluturuan me avionë lodrash me kamera ngjitur në barkat e tyre përgjatë kanalit të Suezit për të spiunuar në Egjipt. Në vitin 1982, fluturonte në Liban, ku ai luajti rolin kryesor në gjetjen dhe neutralizimin e sistemeve antiraketore siriane.

Ky operacion kapi vëmendjen e botës, dhe në vitin 1986, Izraeli furnizoi Marinën e SHBA me avionët e saj të parë, të njohur si Pioneer. Disa vjet më vonë, një Pioneer bëri histori kur fluturoi mbi një grup ushtarësh irakianë gjatë Luftës së Parë të Gjirit. Ushtarët panë avionin, hoqën pantallonat e bardha të tyre dhe i tundnin në ajër. Ishte hera e parë në histori që një njësi ushtarake kishte dorëzuar në një robot.

Dronet e Izraelit kanë revolucionarizuar fushën e betejës moderne. Ata kushtojnë një pjesë të një avioni luftarak me njerëz – ca pak pak dollarë – dhe marrin pjesë sot në çdo operacion të kryer nga Forcat Mbrojtëse të Izraelit.

Dronët u japin ushtarëve mundësinë për të marrë vendime të llogaritura para se të pushtojnë territorin ose të sulmojnë bazat e armikut.

Përpara se Izraeli të bombardojë një ndërtesë në Rripin e Gazës, për shembull, ai gjithmonë ka një avion në ajër për të siguruar që civilët nuk janë brenda. Ata thuhet se fluturojnë pothuajse çdo ditë mbi Libanin, duke ndjekur luftëtarët për Hezbollahun, që besohet të ketë rreth 130,000 raketa të afta për të goditur Izraelin.

Tanku i lartë sekret

Deri më sot, rezervati Merkava është një nga projektet më të fshehta të Izraelit. Thuhet të jetë një tanket më vdekjeprurëse dhe të mbrojtura në botë dhe ndërtimi i saj filloi nga nevoja e pastër – Mbretëria e Bashkuar dhe vendet e tjera refuzuan të shesin tanke të Izraelit. Pra, në vitet 1970, filloi të ndërtonte të vetat, transmeton Teleshkronja Post.

Modeli më i ri – i njohur si Merkava Mk-4 – është më mbresëlënës. Mund të arrijë shpejtësi prej 40 mph dhe të vijë me një kuti të re forca të blinduara modulare, që do të thotë se rezervuari mund të jetë i pajisur me armatimin që i nevojitet bazuar në misionin specifik në të cilin po shkon.

Një zonë, për shembull, e njohur të jetë e mbushur me skuadra raketore anti-tank, kërkon forca të blinduara të rënda, ndërsa një operacion pa kërcënimin e raketave anti-tank do të thotë më pak. Kjo gjithashtu lejon ekipet tank për të zëvendësuar copat e dëmtuara të armaturës në fushën e betejës pa pasur nevojë të sjellin rezervuarin e plotë në një dyqan riparimi brenda Izraelit.

Në 2012, Merkava iu nënshtrua ndryshimit të saj më të madh kur një sistem i ri – i quajtur trofe – u instalua në tank. Trofeja është një sistem i mbrojtjes aktive, në thelb një sistem mbrojtës personal i raketave për një tank individual.

Trofeu përdor një radar miniaturë për të zbuluar raketat anti-tank në hyrje dhe pastaj një re të kundërmasave – kryesisht fishekëve metalikë – për t’i kapur ato. Radari gjithashtu ndërfaqet me sistemin e menaxhimit të betejës së tankeve.

Kjo do të thotë që sapo zbulohet një raketë, koordinatat e skuadrës së armikut që fiktojnë raketën menjëherë arrihen, duke lejuar tankin të hakmerret shpejt dhe me saktësi./TeleshkronjaPost/

Britania e Madhe me kryeministër të ri pas largimit të May

Konservatori Boris Johnson është emëruar si udhëheqës i ri i Partisë Konservatore në Britani të Madhe dhe nesër zyrtarisht do të zëvëndësojë Theresa Mayn si Kryeministër i Britanisë së Madhe.

Në një garë të ngusht, Johnsohn e ka mposhtur sot në garë rivalin Jeremy Hunt, shkruan Teleshkronja Post.

Kryeministrja në largim May dështoi tre herë në pakon e Brexit në parlament, gjë që çoi në largimin e saj.

Zonja May nesër do të shkojë në Pallatin e Buckinghamit për të dorëzuar zyrtarisht dorëheqjen e saj tek Mbretëresha Elizabet.

Mandati i ri për Boris Johnson nuk pritet të jetë aspak i lehtë pasi që e presin punë të vështira që në ditët e para si kryeministër i ri.

Dorëheqja e May pati ardhur si pasojë e mos ratifikimit të marrëveshjeve për dalje nga BE-ja, BREXIT, nga parlamenti britanik./TeleshkronjaPost/

Boris Johnson, kryeministri i ri i Britanisë së Madhe.