Real Madridi ka përjetuar një periudhë suksesi të pabesueshme në Ligën e Kampionëve, por Emilio Butragueno është rikthyer tek deklaratat e Pep Guardiolas.

Ai ia ka bërë të qartë se skuadra e vetme më e mirë se loja aktuale e Los Blancos ishte skuadra e Alfredo Di Stefano, tranmeton Teleshkronja Post..

Kjo përgjigje erdhi pas konferencës së shtypit të Pep Guardiola para takimit të premten pasdite, në të cilën u pyetën se cilët ishin ekipet më të mira në futbollin botëror gjatë dekadës së fundit.

“Juventusi, Bayern Munich dhe Barcelona, ​​ata kanë qenë tre më të mirët,” konfirmoi ai.

“Çdo sezon fiton kampionatin, çdo sezon fiton kupën dhe çdo sezon ata janë atje”.

Fjalët e Guardiolës u përcollën me tallje në kryeqytetin spanjoll, kryesisht nga drejtori aktual i marrëdhënieve institucionale, Butragueno, i cili nuk pajtohej me ish-trajnerin e Blaugranës.

“Ekziston vetëm një ekip i cili ka qenë pak më i mirë se ky Real Madrid, dhe ky ishte ekipi i Di Stefano i cili fitoi pesë Ligat e Kampionëve në një rresht,” shpjegoi ai.

“Fitime të tilla nuk janë arritur nga asnjë klub tjetër në histori.Kush ka arritur atë që ka ky grup lojtarësh? Kjo është përgjigja ime,” tha Butragueno.

Loading...