Bruno Fernandes

Drejtori sportiv i Fiorentina, Daniele Pradè, foli për interesin e mesfushorit Raphinha, qëllimin e skuadrës së tij dhe lojtarit të Sporting të Portugalisë.

“Sporting mund ta heqë atë nga tregu sepse Bruno Fernandes do të shkojë në Madrid për 70 milion,” tha ai gjatë prezantimit të nënshkrimit të tij të fundit.

Bruno Fernandes, 25 vjeq. Ai u zgjodh vitin e kaluar si lojtari më i mirë në ligën Portugeze përpara Joao Felix, shkruan Teleshkronja Post.

Mesfushori shënoi 32 gola në 53 ndeshje sezonin e kaluar dhe Real Madridi ka kohë që ka raporte shumë të mira për të./GazetaTeleshkronja/

Loading...