Brazil 3-1 Peru: Gabriel Jesus shënoi një gol, bëri një asisit dhe u përjashtua me karton të kuq, Brazil fitoi Copa Américan për herë të parë në 12 vjet në një ndeshje dramatike në Maracanã.

9’shi i Manchester Cityt shënoj pak para gjysmës së pjesës së parë për të rivendosur epërsinë e vendasve, më pas Paolo Guerrero kishte barazuar nga penaltia pas golit të Everton.

Penaltia e Richarlisonit në kohën shtesë në fundin e ndeshjes siguroi që ekipi i Tites të fitoi titullin e tyre të parë kontinental që nga viti 2007.

Gabriel Jesus gjatë ndeshjes. FOTO: GOAL
Richarlison shënoj golin e tretë të Brazilit nga penalltia. Fotografia: Sergio Moraes / Reuters

Të gjithë katër gola e takimit, Brazil 3-1 Peru (Everton, Guerrero, Jesus, Richarlson):

Loading...