Shorti i gjysmëfinales për Copa del Rey i pa Real Madridin dhe Barcelonën përballë njëri-tjetrit për herë të parë në kupë që nga finalja e vitit 2014.

Atë ditë, Gareth Bale shënoi një nga golat më të famshëm në historinë e kësaj gare që i dha Madridit fitoren, dhe ai ishte padyshim i prirur për të kujtuar përkrahësit e atij momenti në mediat sociale pas barazimit të së premtes.

Uellsiani ka postuar imazhe të asaj kohe të gjatë, i ndjekur nga Marc Bartara ku asi shkruajti: “Ne shkojmë përsëri!”.

View this post on Instagram

‪We go again! 🔥 #CopadelRey #ElClasico ‬

A post shared by Gareth Bale (@garethbale11) on

Loading...