Zinedine Zidane u pyet edhe një herë në lidhje me Gareth Bale, konkretisht në lidhje me raportimet e mediave që Uellsiani po luante golf ndërsa kolegët e tij po humbnin ndaj Tottenham në Kupën Audi të martën.

Trajneri ishte edhe aq i lumtur, por të buzëqeshi kur u përgjigj pyetjeve në lidhje me sulmuesin.

“Ju po më thoni për diçka që unë jam i sigurt se ka ndodhur,” tha ai në konferencën për shtyp pas ndeshjes pasi Real Madrid mposhti Fenerbahce 5-3, kur u pyet për Bale dhe golfin”.

Foto ilustruese. GOAL.COM

“Shpresoj që ai ka stërvitur atje”.

“Ne do të shohim kur të kthehemi, do të shohim se çfarë ka bërë ai në Madrid.”

“Unë nuk do ta ndaloj atë të bëjë asgjë.”

“Ai qëndroi në Madrid për të stërvitur dhe besoj se ai e ka bërë atë.”

Zidane ishte më e interesuar të diskutonte mbi fitoren e Los Blancos, e para e tyre e para-sezonit.

“Plani ynë ishte të ndryshonim gjërat, sepse duhej të bënim,” tha ai.

“Ne kemi provuar shpesh një 4-4-2, por në realitet është një 4-4-1-1 me liri për Isco ose për Eden Hazard.”

“Jam i sigurt që do të kemi një sezon vërtet të mirë.”

“Unë jam me lojtarët e mi deri në fund.”

“Nuk më pëlqen fakti që kemi pranuar tre gola, por do të përmirësohemi”.

Zidane u pyet për të ardhmen e disa lojtarëve, duke përfshirë Andriy Lunin, Takefusa Kubo dhe Mariano, por vazhdimisht insistoi që situatat e tyre do të analizohen përsëri në Madrid./TeleshkronjaPost/

Loading...