Bale flet për prishjen e raporteve me Cristiano Ronaldon

Uellsiani 29 vjeqar dhe Cristiano Ronaldo u tha se kishin një marrëdhënie të çrregullt gjatë kohës së tyre në Santiago Bernabeu.

Por, Gareth Bale këmbëngul se ai kurrë nuk kishte ndonjë problem me Cristiano Ronaldon në Real Madrid.

Dyshja thuhet se ka patur një marrëdhënie jo të mira gjatë kohës së Ronaldos në Bernabeu përpara se të kalonte verës në klubin italian, Juventus.

Bale ka pasur një sezon të dobët dhe frustrues që nga dalja e superyllit portugez dhe tani flitet se edhe ai mund të dalë nga Bernabeu këtë verë.

“Cristiano është një lojtar i pabesueshëm, më pëlqente shumë të luaja me të,” tha ai për BT Sport.

“Natyrisht mediat përpiqen ti zmadhojnë këto probleme të cilat nuk ishin kurrë mes nesh. Ne kemi kaluar me të vërtetë mirë.”

“Ai është një lojtar i pabesueshëm dhe atë që bëri për klubin me golat e shënuar. Një lojtar i pabesueshëm dhe ai ende po vazhdon me super formë”.

Bale gjithashtu foli për kalimimin nga klubi londinez Tottenham në Bernabeu për një tarifë rekord botëror në 2013, rreth 100 milion euro, përcjellë teleshkronjapost.info.

“Unë vlerësoj gjithçka që Tottenham kishte bërë për mua, por mendoj se ata e kuptonin në atë kohë kur një klub i tillë si Real Madridi të thërret, është e vështirë t’i thuash JO”, shtoi Bale.

“Edhe pse unë u gëzova kohën time në Tottenham, kam dashur klubin dhe ende e bëj, kur ka ardhur Real Madridi për ty, do të pendohesh nëse i thua jo”.

E ardhmja e Bale përtej këtij sezoni mbetet e paqartë pas kthimit të Zinedine Zidane në Bernabeu.Uellsiani dukej i vendosur të largohej në verë, por gjërat mes tij dhe klubit spanjoll pritet të qartësohen në verë./TeleshkronjaPost/

Loading...