DERBI I JAVËS – Atletico Madridi dhe Real Madridi do të takohen në kuadër të javës së shtatë në La Liga, e që do të jetë ndeshja kryesore.

Ky takim që fillon në ora 21:00, do të zhvillohet në ‘Wanda Metropolitano’, derisa Los Cholchoneros shihen si favorit në letër.

Diego Simeone në këtë takim nuk do të mund të llogaris në lojtarët si, Alvaro Morata që është i suspenduar dhe Sime Vrsaljko që është i lënduar.

Nga ana tjetër, Zidane do të jetë pa Marco Asension, Iscon e Marcelon që janë po ashtu i lënduar, gjersa lojtarët kryesor tashmë janë rikthyer.

Takimin LIVE mund ta ndiqni më poshtë:

Loading...