Dueli i vitit të kaluar dhe rivaliteti – Atletico Madridi do ta pres Juventusin në ndeshjen hapëse të grupeve në Ligën e Kampionëve.

Dy skuadrat shihe si favorite për ta kaluar grupin në të cilin gjenden edhe Bayer Leverkusen dhe Lokomotiva Moska.

Trajneri Diego Simeone ka vendosur që të startojë me Jan Oblak në portë, edhe pse kishte dyshime.

Sulmi do të jetë Joao Felix dhe Diego Costa. Në anë tjetër Maurzio Sarri do të luajë në sulm me Cristiano Ronaldon, Federico Bernardeschin dhe Gozalo Higuian.

Në bankën rezervë sërish ka mbetur Paolo Dybala. Ndeshja fillon në ora 21:00.

PSG VS REAL MADRID LIVE

Linku alternativë: Atletico Madrid vs Juventus LIVE HD.

Loading...