Barcelona nënshkroi me Antoine Griezmann të premten (12 korrik) për 120 milionë euro, megjithatë Atletico Madrid i ka kërkuar Blaugranëve të paguajnë 200 milion euro pasi kjo ishte shifra kur ata filluan të negociojnë me lojtarin.

Los Rojiblancos argumentojnë se një marrëveshje u arrit mes Griezmann dhe Barcelonës përpara se klauzola e lirimit të saj të hynte në 120 milion euro më 1 korrik.

“Antoine Griezmann, i përfaqësuar nga avokati i tij, u shfaq në selinë e La Ligas për të zgjidhur njëanshmërisht kontratën e tij me Atletico Madrid, pasi ka depozituar 120 milionë euro në emër të FC Barcelona”, thuhet në deklaratë.

“Atletico Madrid konsideron se shuma e depozituar është e pasigurt për të përmbushur klauzolën e lirimit, pasi është e qartë se marrëveshja mes lojtarit dhe FC Barcelona u mbyll para se klauzola të zvogëlohej nga 200 milionë euro në 120 milionë euro,” shkruhet në komunikatë

ZYRTARE: Antoine Griezmann lojtarë i Barcelonës

“Gjithashtu, para ndryshimit të klauzolës, lojtari njoftoi më 14 maj se ai do të linte klubin.”

“Atletico Madrid beson se përfundimi i kontratës ka ndodhur para fundit të sezonit të kaluar për shkak të ngjarjeve, akteve dhe demonstratave të bëra nga lojtari dhe prandaj kemi filluar procedurat që konsiderohen të përshtatshme për mbrojtjen e të drejtave tona legale ndaj interesave të tyre.”

Siç duket Barça dhe Atletico nuk janë ndarë si miq me rastin e Griezmann dhe do ketë debat ende transmeton Teleshkronja Post.

Loading...