england-kosovo-live-drejteper-drejte

England vs Kosovo Live – St Mary Stadium, Southampton, 20:45 CET. Kosova sonte luan kundër Anglisë në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020.

Ky takim ka shumë rëndësi për Kosovën, pasi është takim kyç në të cilin edhe mund të vendoset fati i saj për kualifikim në Euro 2020, transmeton Teleshkronja Post.

Anglia thuajse e ka të sigurtë kualifikimin tutje, sepse është e para në grupin A, por natyrisht se nuk do ta humbë rastin që të luaj me një kundërshtarë si Kosova.

Kosova ka 15 ndeshje pa humbje, gjithashtu edhe Anglia nuk ka humbur një ndeshje kualifikuese për Euro që nga viti 2009.

Ndeshja fillon nga ora 20:45, ndërsa ndeshjen Anglia vs Kosova mund ta ndiqni më poshtë.

Linku i parë drejtëpërdrejtë: Anglia – Kosova Livestreaming 1, me komentim shqip,

Linku i dytë drejtëpërdrejtë: Anglia vs Kosova Livestreaming 2, me komentim anglisht.

Linku i tretë drejtëpërdrejtë: Anglia dhe Kosova Livestreaming 3.

KËSHILLË: Transmetimi fillon 10-15 minuta para fillimit të ndeshjes./GazetaTeleshkronja/

Loading...