Andorra-Turikey

Kombëtarja e Andorës pas një kurthi të dështuar offside gati sa nuk iu kushtoi atyre një gol kundër Turqisë të shtunën.

Ndërsa mbrohej nga një gjuajtje e lirë, i gjithë ekipi i Andorrës u përpoq të kapte sulmuesit e Turqisë OFFSIDE duke u larguar si një, por ata nuk e bënë atë aq shpejt sa duhet.

Kjo e la Caglar Soyuncu të Turqisë plotësisht të lirë me vetëm portierin për të mposhtur dhe disa nga shokët e tij të skuadrës për të kaluar.

Por parabola e provuar nga Soyuncu mbi portierin u ndal në mënyrë të mrekullueshme nga një mbrojtës për të shpëtuar Andorra nga pranimi i golit.

Turqia fitoi 1-0 në këtë ndeshje kualifikuese për Euro 2020 falë një goli të vonë nga Ozan Tufan./GazetaTeleshkronja/

Shikoni momentin nga minuta 1:54.

Loading...