Agjenti i Gareth Bale Jonathan Barnett u intervistua nga revista “Madridista” dhe zbuloi se ylli i Uellsit nuk deshi të largohej nga klubi.

“Jo, Gareth kurrë nuk donte të largohej nga Real Madrid. Deri në fund të sezonit 2017/18 disa njerëz ishin të padrejtë, por ai gjithmonë ndihej si një lojtar i rëndësishëm për ekipin. Ai kurrë nuk donte kurrë të largohej “, shpjegoi Barnett.

Bale ka folur haptazi për rolin e tij në ekip dhe të ardhmen e tij të së ardhmes pasi Madridi e fitoi titullin e Ligës së Kampionëve vitin e kaluar, edhe pse është e vërtetë që ai fliste vetëm për një lëvizje të mundshme kur u pyet për mundësinë e të qënurit një rezervë.

Megjithatë, shtypi u përqëndrua në citimet e Cristiano Ronaldos pasi ylli portugez tha se ndeshja kundër Liverpulit mund të ishte e fundit, ashtu edhe ndodhi.

Barnett gjithashtu ndau mendimet e tij në shtypin spanjoll dhe tifozët, shkruan Teleshkronja Post.

“Disa tifozë kanë qenë të zemëruar me të dhe ndoshta kjo është e padrejtë, por në realitet ata e kanë kuptuar se kanë gabuar, ai është një superyll dhe padyshim një lojtar i kalibrit të Real Madridit. Disa gazetarë kishin një axhendë kundër tij dhe kjo ishte e pakëndshme. Mendoj se ata ishin xhelozë dhe për këtë arsye ata kishin një axhendë të tillë “, përfundoi Barnett.

Bale u kthye nga lëndimi të dielën e kaluar dhe shënoi një gol të bukur për Real Madridin, të cilët shpresojnë të kenë sulmuesin e Uellsit në formë të plotë tani që fillon gara e vërtetë për tituj./TeleshkronjaPost/

Loading...